Jeden mrtvý při srážce trolejbusu s tramvají, příčina je předmětem šetření

Brno, 24. května 2011 (MEDIAFAX) - Jednu obět na životě si vyžádala dopravní nehoda, která se odehrála v pondělí navečer v Brně. Došlo ke srážce tramvaje, trolejbusu a osobního automobilu. Mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová sdělila, že zdravotníci ošetřili celkem šestnáct zraněných lidí.

 

Tramvaj s trolejbusem se srazily na křižovatce Drobného, Provazníkovy a Lesnické ulice v Černých Polích. "Tramvaj číslo 9 mířící do Čertovy rokle na Lesnou se srazila s trolejbusem linky 37 jedoucím z centra do vozovny v Husovicích. Tramvaj po nárazu vykolejila," řekla mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Škrancová.

Na místě zasahovalo sedm jednotek zdravotníků, tři jednotky hasičů a policisté. "Zemřel jeden muž a ošetřili jsme dalších šestnáct zranění. Z toho jsou tři těžká, šest středně těžkých a zbytek lehká zranění," řekla Zuchová.

Podle předběžných výsledků vyšetřování zavinil nehodu řidič trolejbusu. "Vjel do křižovatky na červenou, tramvaj měla na návěstidle volno k jízdě. Náraz do tramvaje přetočil trolejbus kolem své osy, vůz skončil na chodníku zapřený o předzahrádku domu na nároží. Zadním oknem pak vypadl cestující, který zůstal mrtvý ležet pod projíždějícím automobilem," uvedla Škrancová.

Ze zdemolované zadní části trolejbusu pak hasiči vytáhli vážně zraněnou ženu a předali ji zdravotníkům. Ostatní zranění byli mimo vozidlo a záchranáři je po ošetření na místě ihned odváželi do nemocnic.

Řidič trolejbusu se psychicky zhroutil a sanitka ho převezla na krizové centrum. "Přivolaná policejní psycholožka pak na místě havárie pomáhala cestujícím a pozůstalým - s mužem, který nehodu nepřežil, jela totiž v trolejbuse i jeho manželka," konstatoval Haid.

Drážní inspekce, jenž vyšetřuje srážku tramvaje a trolejbusu v Brně, nemá zatím oficiálně jasno, jak se odehrála havárie, luvčí inspekce Martin Drápal v úterý Mediafaxu řekl, že vyšetřovatelé zkoumají několik verzí neštěstí.

"Dosud jsme nestanovili příčiny havárie. Pracujeme s několika verzemi, kterými jsou technická závada na voze nebo v řízení křižovatky, ale i s možností selhání řidičů," řekl Drápal.

Mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Škrancová na místě havárie v pondělí večer řekla, že podle prvních závěrů vyšetřování vjel s největší pravděpodobností řidič trolejbusu do křižovatky na červenou. "Tramvaj měla na návěstidle volno a rozjížděla se ze zastávky," uvedla Škrancová. Tramvaj pak narazila do zadní části trolejbusu, který podle všeho nestihl křižovatku včas opustit.

Podle mluvčího Drážní inspekce tramvaj vykolejila oběma podvozky. Havárie zničila semafory a strhla trolejové vedení. "Materiální škody odhadujeme na půl milionu korun," řekl Drápal. Provoz na křižovatce se silničářům podařil obnovit asi třicet minut po půl noci.

 

 

Lenka Horáková, Jiří Nováček, foto: HZS JMK

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)