Hvězdárna Brno bude hostit Mistrovství ČR v blendování vína

Brno, 6. května 2022 – Kdo namíchá letošní nejlepší cuvée z moravských červených vín? O tom se rozhodne 19. května na Mistrovství České republiky v blendování vína Winemeritage 2022. Vítězové získají dvě stě padesát lahví svého jedinečného nápoje. Společenský večer se soutěžním kláním se uskuteční od 18 hodin ve Hvězdárně a planetáriu Brno.

Winemeritage 2022

O namíchání nejchutnějšího cuvée z moravských červených vín se pokusí několik tří-pětičlenných soutěžních týmů. Vítěze vyberou členové odborné poroty. Autoři nejlepšího cuvée obdrží dvě stě padesát lahví s originální etiketou podle vlastního výběru.

Zasoutěžit si budou moci také hosté - náplní bude degustace vína nazvaná Secret blend. Porotci vytvoří cuvée ze tří odrůd vín. Diváci je budou moci ochutnat a tipovat poměr jednotlivých složek. Host s nejpřesnějším odhadem získá knihu WineWords, poukázku na kurz WSET Level 1 Award in Wines a dárkový balíček od sponzorů.

Součástí akce bude i krátký workshop WSET pod vedením Franka Smulderse MW. Výjimečný raut, volná degustace vín nebo ochutnávka potravin z Jihomoravského kraje oceněných značkou Regionální potravina patří mezi další aktivity, na které se hosté mohou těšit. Členové poroty budou Frank Smulders MW, Miloš Michlovský, Michal Šetka, Kamil Prokeš, Mike Mazey, Josef Valihrach ml. a Martin Papcun. A večerem bude provázet viceprezident Asociace sommelierů ČR Libor Nazarčuk.

Akci pořádá Vzdělávací centrum MKM ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno. Hlavními partnery jsou SZIF, Vinařský fond, Mendelova univerzita, Umění vína, BS vinařské potřeby, Rudiš – Rudiš architekti, Bohemia sekt, Riedel a Dřevotéka.

Záštitu nad 3. ročníkem Mistrovství ČR v blendování vína převzal hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich.

Pro více informací, rezervaci vstupenek a registraci soutěžních týmů pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...