Nejlepším vínem ČR se stal ryzlink vlašský z Nového vinařství

Brno, 10. prosince 2017 - Ve čtvrtek 7. prosince byl ve Valticích vyhlášen absolutní Šampion Salonu vín – národní soutěže vín 2018, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice. Šampionem a zároveň nejlepším vínem České republiky pro rok 2018, se stal Ryzlink vlašský, 2016, pozdní sběr, s původem hroznů v oblasti Morava, podoblasti mikulovské, obci Klentnice, viniční tratě Barovsko od producenta Nové vinařství z Drnholce.

salon vin vyber sampiona 2018

Vítěz uspěl v konkurenci 2 020 moravských a českých vín přihlášených do soutěže. Odborná porota jej v konkurenci dvou set finalistů soutěže vyhodnotila jako absolutního vítěze.

„Jedná se o naši novou vinici v obci Klentnice na Pálavě. Trať Bavorsko je v nadmořské výšce 360–390 m.n.m. Patří mezi jednu z našich nejvýše položených vinic, díky čemuž má nezaměnitelné terrioir. Jedná se o typický pálavský ryzlink vlašský s medovo-grepovou aromatikou i chutí.“ komentuje vítězné víno Petr Ptáček, ředitel Nového vinařství.

Osmnáctiletá tradice, počet přihlášených vzorků, unikátní trojkolový systém hodnocení, pečlivý výběr proškolených degustátorů a další faktory jednoznační činí ze Salonu vín – národní soutěže vín nejprestižnější soutěž vín v České republice.

„Tento Ryzlink vlašský zvítězil ve finální subkomisi pro výběr šampiona poměrně přesvědčivě. Všechna vína v hodnocení finální subkomise byla opravdu špičková a o to cennější je titul „šampion“ pro toto víno,“ komentuje Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které soutěž organizuje a doplňuje: „Letos získalo titul Zlatá medaile Salonu vín ČR pro rok 2018 celkem 59 vinařských firem, což je absolutní rekord a svědčí to o tom, že počet našich vinařství, které dosahují špičkové úrovně, se stále rozšiřuje.“

Slavnostní vyhlášení kompletního složení Salonu vín 2018, vítězů jednotlivých kategorií a nejlepší kolekce proběhne 26. ledna ve Valticích. Nová kolekce Salonu vín 2018 bude pro veřejnost otevřena opět od soboty 27. ledna 2017. Stávající degustační expozice Salonu vín ČR 2017 bude otevřena do 16. prosince 2017; poté bude expozice uzavřena a bude probíhat její příprava na znovuotevření.

Celoročně je zde prezentováno 100 nejlepších vín s oceněním „Zlatá medaile Salonu vín“. Mimo to jsou formou krátkodobých prezentací představovány vín s oceněním „Stříbrná medaile Salonu vín“, vína oceněná na zahraničních soutěžích, mladá růžová vína atd. Součástí expozice je také Síň slávy vinařství ČR.

Zdroj: NVC


Související články: