Na festival naturálních vín zamiřte do Velkých Bílovic

namesti svateho jana velke biloviceBrno, 5. srpna 2015 - Okusit autentickou chuť vína budou moci návštěvníci 4. ročníku Putování po sklepech aneb Malého festivalu naturálních vín ve Velkých Bílovicích. Od pátku 7. srpna do neděle 9. srpna zde budou probíhat degustace naturálních vín a své sklepy otevřou vinaři Autentisté.

Festival naturálních vín nabízí milovníkům vína i všem ostatním návštěvníkům jedinečnou možnost ochutnat věrohodné víno. Autentisté totiž při výrobě vína používají výhradně biologicky vypěstované hrozny a především dodržují tradiční postupy, bez zbytečných manipulací a přidaných látek.

Do spolku sedmi moravských a tří slovenských vinařů Autentistů patří také Jaroslav Osička a Milan Nestarec ze Spolku Velkobílovičtí vinaři. Festival obohatí vinaři sympatizující s autentickým hnutím – Dalibor Osička, Radek Varmuža a Radek Osička.

Naturální vína nejsou chuťově tolik uhlazená a vytříbená jako vína ostatní, ale díky maximálně přirozeným postupům se v nich mimo jiné odráží „terroir“, tedy jedinečná chuť a vůně jednotlivých vinařských oblastí. Poplatek za degustaci bude činit 100 Kč na osobu.

 

 


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit