Mikulovský zámek přivítá výstavu vín mikulovské vinařské podoblasti

Mikulov, 7. března 2013 - Mikulovský zámek bude v sobotu 9. března hostit prestižní výstavu vín mikulovské vinohradnické podoblasti. Již týden předtím odborná komise zhodnotila 592 přihlášených vzorků vín. „Šampiona jsme vybírali z 394 bílých a 198 červených vín. Každý ročník má své kouzlo a i tento bude výjimečný a jedinečný,“ uvedl předseda pořádajícího vinařského spolku Moravín Vojtěch Pazderka.

mikulov zamek

Součástí výstavy bude také vyhlášení jejího šampióna, nejlepších vín jednotlivých odrůd a vítězů dalších kategorií. Novinkou bude Cena pro Šampiona výstavy, která bude putovní. Navrhl ji a zhotovil ak. sochař Mirek Zvonek, který je sám členem spolku a výrobě vín před pár lety, když se přistěhoval do Mikulova, propadl.  „Byl to také on, kdo dal impuls k tomu, aby byla vytvořena znělka, která bude provázet každé předání šampiona výstavy,“ dodal Vojtěch Pazderka. Znělka bude interpretována na cimbále.

Vlastní výstava vín se na mikulovském zámku koná v sobotu 9. března od deseti hodin, kdy budou vyhlášeny výsledky a předána ocenění za doprovodu zpěvu mužáků z Březí. Od 14 hodin bude hrát cimbálová muzika Kasanica pod vedením primášky Věry Kunovové.

Jitka Chromá, ilustrační foto: Kamila Brzobohatá

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...