Stadion na Srbské získá nové osvětlení, sedačky či zastřešení

Brno, 5. února 2024 - Město udělalo další krok, aby stadion v Srbské ulici i nadále splňoval nároky vrcholového fotbalu. Brněnští radní nyní odsouhlasili zadávací řízení, díky němuž se zmodernizuje infrastruktura stadionu. Hodnota veřejné zakázky se odhaduje na 80 až 90 milionů korun bez DPH, jež půjdou na zastřešení sektorů, nové sedačky, osvětlení, ozvučení i na mnoho dalších úprav. Ty se budou provádět po etapách až do roku 2026.

fotbalovy balon mic

Ze zadávacího řízení vzejde zhotovitel, který obstará nejen projektovou dokumentaci a další náležitosti, ale i samotné stavební změny na městském fotbalovém stadionu Srbská. „Dokud nevznikne nový stadion na výstavišti, musí Brno pečovat o městský areál na Srbské, aby stále vyhovoval standardům nejvyšších fotbalových soutěží. Již dříve jsme vybrali zhotovitele rekonstrukce hrací plochy, vedle níž je nezbytná také celková modernizace zázemí. S postupnými úpravami, jež výrazně zlepší divácký komfort, se má začít už letos,“ popsal radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Nejprve se namontují nové sedačky na hlavní tribuně v sektorech A i B. Zároveň se nainstaluje umělé osvětlení odpovídající kvality včetně jeho náhradního zdroje energie. Zastřešení čeká sektory H, I, N a O, které leží naproti hlavní tribuně, a rozšíří se plošina pro televizní kamery. Zastřeší se také sektory C a D určené hostujícím fanouškům, přičemž se zrenovuje ozvučení uvnitř i vně stadionu s připojením na nezávislý zdroj elektřiny. Současně se upraví všechny vstupy s turnikety, jež disponují systémem kontroly lístků.

Na závěr se zruší aktuální sektory T, U a V včetně toho, že se zdemolují betonové konstrukce, čímž se vybuduje vjezd ze Srbské ulice. Ve vzniklém prostoru vyroste také soustava mobilních buněk, v nichž najdou zázemí hráči, delegáti a rozhodčí či novináři. V momentálně nevyužívaném sektoru P se navíc postaví ošetřovna pro diváky. Předpokládaná hodnota zakázky se pohybuje mezi 80 000 000 a 90 000 000 korun bez DPH. Úpravy se provedou postupně, a to optimálně v letních a zimních přestávkách sezon od letoška až do roku 2026.

Zkvalitnění infrastruktury stadionu podle nových standardů, které schválily Fotbalová asociace České republiky a Ligová fotbalová asociace, je nutnost. Pokud by městský areál v Srbské certifikací neprošel a nezačal požadavky krok za krokem plnit, nemohl by hostit zápasy nejvyšší ligy ani mezinárodní utkání.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...