Pracovní skupina bude řešit nový fotbalový stadion na brněnském výstavišti

Brno, 27. října 2023 - Fotbalovému stadionu, jenž v budoucnu vyroste na výstavišti, se bude věnovat nová pracovní skupina. Její vznik schválili brněnští radní. Skupinu tvoří zástupci města i dalších subjektů, kteří na začátek připraví podklady pro zadávací studii stavby.

fotbalovy mic

Nová pracovní skupina pomůže tomu, aby v Brně vznikl moderní fotbalový areál, který bude splňovat české i mezinárodní standardy. Vyrůst má na výstavišti – konkrétně v místech, kde dnes stojí velodrom. Skupina se skládá z představitelů města Brna, Jihomoravského kraje, Fotbalové asociace ČR, FC Zbrojovka Brno i sportovní veřejnosti. Kolektiv se poprvé sejde nejpozději do středy 15. listopadu 2023.

„Nejdříve pracovní skupina nachystá základní parametry stadionu pro zadávací studii. Snahou posléze bude zařadit stavbu mezi strategické projekty města Brna pod vedením projektového manažera. Jeho tým připraví podmínky pro vypsání architektonické soutěže na studii fotbalového stadionu a bude se na projektu podílet. Při přípravách mohou tým doplnit také další odborníci, jako jsou zástupci policie, hasičů a podobně,“ nastínil plány radní města Brna pro sport a vedoucí pracovní skupiny Tomáš Aberl.

Na poloze stadionu v Křížkovského ulici se nedávno shodlo vedení města i klubu FC Zbrojovka Brno, jenž by jej využíval. Jde o nejvhodnější variantu z prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Oblast vyhovuje především proto, že se nachází poblíž centra a současně mimo obydlené území. V místě se navíc už nyní buduje dopravní infrastruktura pro multifunkční ARENU BRNO.

Prověření zároveň vyloučilo dřívější záměr návratu fotbalu za Lužánky, jelikož by byl jen velmi obtížný. Hlavně kvůli prostorové poloze nynějšího stadionu, který se uzavřel roku 2001. Dokud však nová stavba na výstavišti nevyroste, zůstane domovem Zbrojovky městský sportovní areál na Srbské. Proto jej Brno musí udržovat ve stavu, jenž mu dovolí i nadále hostit zápasy vrcholového fotbalu. Aktuálně se počítá s tím, že se postupně zmodernizuje hrací plocha a zázemí.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...