V areálu Vodova si přes léto zdarma zasportuje celá rodina

Brno, 31. května 2021 – Městská společnost STAREZ – SPORT, a.s., nabídne opět po roce Brňanům vyžití ve Sportovním parku Vodova. Minifestival pohybu potrvá od 5. června do 5. září 2021 a zahájen bude za doprovodu atraktivního programu. Vstup na akci bude po celou dobu konání zdarma.

rodina sport vodova

„Jednotlivá sportoviště v parku jsou koncipována tak, aby oslovila milovníky tradičních i moderních her. Jsme rádi, že zde najde sportovní povyražení celá rodina. Všechny plochy budou samozřejmě průběžně pečlivě udržovány, aby nabídly co největší komfort,“ popisuje Petr Hladík, první náměstek primátorky města Brna. „Nadšenci zde po celou dobu trvání najdou in-line dráhu, cyklodráhu, plochu pro volejbal, florbal, basketbal, stolní tenis či poněkud netradiční teqball,“ doplňuje přehled dostupných aktivit Martin Müller, organizátor akce.

Půjčení vybavení v podobě míčů a hokejek bude zajištěno za vratnou zálohu na recepci a návštěvníkům bude k dispozici také občerstvení.

Sportovní park zahájí reprezentanti, děti se dozví zajímavosti o olympiádě
Sportoviště v Králově Poli v prostorách zdejšího kluziště a otevřeného hřiště vedle sportovní haly Vodova bude volně přístupné od 5. června od 13 hodin, kdy proběhne slavnostní zahájení doplněné o zábavný program.

Pro návštěvníky zde bude připravena exhibice reprezentantů z klubů, které trénují právě v hale Vodova. Novinkou zaměřenou zejména na žáky navštěvující první stupeň základní školy bude takzvaná EDU zóna Olympijského festivalu, která nastíní užitečné informace a zajímavosti o olympiádě a olympijských hodnotách. Děti si zde otestují své znalosti o sportu a vrcholových sportovcích, k dispozici jim bude i dílnička s vystřihovánkami a omalovánkami. Světem olympiády je provede animovaná sourozenecká dvojice Eda a Ola, součástí zóny bude i Miraitowa, maskot letních olympijských her v Tokiu, se kterým se malí návštěvníci budou moci vyfotit. Na své si při seznamování s olympismem jistě přijdou i dospělí.

Po koronavirové odmlce se rodiny mohou vrátit ke sportu
Sportovní park Vodova potrvá až do začátku září, sportoviště budou moci zájemci navštívit každý den od 9 do 20 hodin. „Prostor sportovního areálu Vodova tak po dlouhé odmlce dané protipandemickými opatřeními opět ožije. Dodržování zvýšených hygienických standardů je samozřejmostí, návštěvníci o nich budou informováni tabulemi rozmístěnými v areálu,“ podotýká Müller.

Akce se letos uskuteční již druhým rokem. Po loňském úspěchu, kdy park v průběhu léta navštívilo na pět tisíc návštěvníků, by organizátoři z nové sportovní akce rádi učinili každoroční tradici.


Související články: