Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích získalo certifikát FIFA

Brno, 30. května 2021 – Novým travním kobercem se může od začátku listopadu 2020 pyšnit Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích. Umělý trávník třetí generace MASTER 40/200 nyní získal certifikát od mezinárodní fotbalové federace FIFA.

foto starez sport fotbal ivanovice

Platnost certifikátu nabízí různé varianty využití v rámci mezinárodních mládežnických turnajů nebo takzvané „zimní ligy“, turnaje českých a slovenských ligových týmů. Možnou variantou je i užití pro malou kopanou, u níž Brno vždy představovalo výborného pořadatele evropského i světového formátu. Hřiště získalo certifikát minimálně do roku 2024, poté je možné jeho platnost po otestování kvality prodloužit. „Udělením certifikátu FIFA Quality získává fotbalový areál na další atraktivitě, protože zde můžeme pořádat zápasy na mezinárodní úrovni. Je ojedinělý nejen v Brně, ale i v celém Jihomoravském kraji,“ upřesňuje první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

„Stará ‚umělka‘ Ligaturf 240 18/4 v době své aktivace splňovala předpisy FIFA, ale příliš se s ní nepracovalo. Povrch hřiště tak byl značně zdegenerovaný a pro další užívání nevhodný. Nový povrch JUTAgrass Master vypadá velmi přirozeně, stébla jsou vysoce odolná vůči oděru, trávník má dlouhou životnost a vynikající herní parametry. Velké plus vidíme i v použití šedého gumového granulátu, hřiště je jasně zelené a s naší péčí bude vypadat stále jako nové. I hráči pocítí v létě jeho další výhodu, neboť povrch nebude tolik rozpálený,“ přibližuje Ondřej Pelikán, vedoucí sportovního centra v Brněnských Ivanovicích.

Od doby, kdy je Fotbalové centrum Brno pod správou společnosti STAREZ – SPORT, a. s., prošel areál velkými změnami. Za období jednoho a půl roku se podařila kromě renovace hřiště oprava zasedací místnosti, chodeb, šaten nebo kanceláře pro trenéry mládeže. Nyní probíhá rekonstrukce vstupní haly a je plánována oprava koupelen a rekonstrukce regenerační místnosti. „Velkou pochvalu si zaslouží zaměstnanci. Správcové neustále hledají, jak středisko pozvednout a zvelebit. Těšíme se ještě na novou regenerační místnost, kterou si naši mladí fotbalisté zaslouží a rádi ji využijí po svých trénincích nebo zápasech,“ sdělil šéftrenér mládeže FC Zbrojovka Brno, bývalý vynikající fotbalista Tomáš Polách.

Pro další rozvoj areálu bylo Fotbalové centrum Brno zařazeno do projektu Dáme na vás, díky němuž by mohlo být pomocí hlasů obyvatel Brna vystavěno v místech současného neupraveného prostoru další hřiště s umělým povrchem, které by sloužilo pro jiné sporty než fotbal, tedy například pro nohejbal, tenis či volejbal. Dále by došlo k sanaci hlediště u hlavního hřiště a umístění nových plastových lavic v počtu 500 kusů. Ambasadorem, který se uvolil projekt zaštítit a za fotbalové centrum a všechny návštěvníky žádat o hlasy občanů, je fotbalová brankářská legenda Zbrojovky Brno Josef „Pepa“ Hron. „Stále ještě trénuji brankáře Zbrojovky a musím se udržovat v kondici, proto bych uvítal nové hřiště pro různé sporty, kde bych si mohl zahrát nohejbal se svými vrstevníky,“ komentuje Josef Hron. „Hlavní snahou je zvelebit prostor a přivést do areálu i jiné sportovce, rekreační nadšence a dát alternativu pro sportování rodičům, kteří sem vedou své děti na trénink,“ doplňuje Ondřej Pelikán.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...