V Brněnských Ivanovicích vzniknou dvě fotbalová hřiště za 20 milionů

Brno, 19. února 2021 – Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích získá nová hřiště s přírodním povrchem. Aktuálně centrum disponuje dvěma hřišti a nafukovací halou s umělými trávníky. V novém investičním záměru je dostavba, která areál umožní využívat lépe i v letních měsících.

fotbalove hriste balon

Areál Fotbalového centra Brno, které od roku 2020 spravuje společnost Starez-Sport, doposud sloužil spíše v období podzimu až jara, kdy nelze využít přírodního povrchu na fotbalová utkání. To by se mělo změnit, nový investiční záměr počítá s výstavbou dvou hřišť s přírodním trávníkem a automatickým zavlažováním.

„Sportovci budou moci nově využívat areál i přes léto. Vyroste tu jedno hřiště standardních rozměrů a druhé menší, tréninkové. Obě budou připravena na trénování fotbalových klubů i fotbalové akademie, které jsou centrum v Brněnských Ivanovicích zvyklé pravidelně využívat,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Součástí investičního záměru, jehož zpracování dnes schválila Rada města Brna, je i vybudování chodníku mezi sportovišti vhodného pro sledování zápasů nebo tréninků a vyhloubení studny pro závlahu. Kolem hlavního hřiště bude nutné vytvořit opěrné stěny kvůli nerovnosti pozemku a také systém odvodnění pomocí drenážních perforovaných trubek.

„Parametry hřiště splňují pravidla pro pořádání soutěžních utkání. Celkové náklady na zbudování obou ploch jsou odhadovány na 20 milionů korun. Zároveň je za hřišti dostatek volného prostoru pro možnou budoucí výstavbu dalších šaten, dětského pískoviště s herními prvky či jiného zázemí,“ dodal radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.


Související články: