Kingston - velká jarní soutěž

Hokejový tým Cavaliers nově ponese ve svém názvu VUT

Brno, 19. září 2019 – VUT Cavaliers Brno, to je nový název hokejového týmu, který je součástí Univerzitní ligy ledního hokeje. Většinu hokejového týmu tvoří studenti z Vysokého učení technického v Brně doplnění o několik hráčů z dalších vysokých či středních škol. První zápas odehrají kavalíři ve středu 25. září, a to proti HC Masaryk University.

„V týmu je aktuálně 14 hráčů z VUT, konkrétně jsou zde studenti z Fakulty stavební, Fakulty strojního inženýrství, elektrofakulty i podnikatelské fakulty. Tuto sezónu zde působí ještě hráči Masarykovy univerzity, Mendelovy univerzity, Newton College, Univerzity obrany i zástupci maturitních ročníků ze středních škol,“ vysvětlil prorektor Lubomír Grmela z VUT. V budoucnu by ovšem tým měl být složen výhradně ze studentů VUT, UO a NC. I v realizačním týmu dnes působí studenti z brněnské techniky, konkrétně z Fakulty podnikatelské, například o management týmu se stará jejich absolvent Filip Vojáček.

„Sport je nedílnou součástí brněnské techniky. Jsme rádi, že jsme mohli podpořit hokejový tým Cavaliers, kde většinu tvoří hráči naší školy. První zápas, kde kavalíři prověří své síly, bude utkání s domácí HC Masaryk University ve středu 25. září od 20:00 ve Sportcentru Lužánky u Boby centra,“ pozval rektor brněnské techniky Petr Štěpánek. Týmu VUT Cavaliers Brno pak nabídne své zázemí zimní stadion v Kuřimi, kde se naši hokejisté ocitnou v roli domácích poprvé v půlce listopadu.

Trenéry týmu, který nově nese jméno VUT, se stane dvojice Martin Hrstka a Ladislav Šoukal, v roli kondičního trenéra jim vypomůže Štěpán Koukal. Hráčský kádr má pak na starosti sportovní manažer Pavel Pospíšil. Na ledě se kavalíři v rámci Univerzitní ligy ledního hokeje potkají také s hráči sedmi univerzitních týmů, které zastupují celkem deset univerzit, například pražské ČVUT, Ostravskou univerzitu, Vysokou školou ekonomickou v Praze a celou řadu dalších.

„Jsme nadšeni z navázání spolupráce s tak prestižní vysokou školou, jako je VUT, a nesmírně si toho vážíme. Uděláme vše pro to, abychom VUT důstojně reprezentovali na poli univerzitního hokeje, a zároveň dobře bavili jeho studenty. Chceme, aby studenti brněnské techniky hráli právě za náš tým. Tuto možnost totiž doposud neměli, a proto museli hrát v dresu jiných škol. Nyní konečně mohou hrdě reprezentovat svoji alma mater,“ uvedl Daniel Jochman, generální manažer týmu. Ten zároveň připomenul, že i studenti bez hráčské zkušenosti se mohou zapojit a pomoci v oblasti grafického designu, marketingu, audiovize a mnoha dalších.

VUT Cavaliers Brno připravují také charitativní zápas proti hráčům ze Zdravotní záchranné služby JMK, přičemž výtěžek by šel na transparentní účet záchranky, konkrétně na podporu záchranáře Zdeňka, který je po mozkové příhodě, a rovněž na dceru jednoho ze záchranářů, která bojuje s mozkovou obrnou. Termín charitativního zápasu tým představí v průběhu podzimu.


Související články: