Stadion za Lužánkami se poprvé otevře veřejnosti! Proběhne tu zakončení Velké jarní cyklojízdy

Brno, 15. dubna 2015 - Po téměř čtrnácti letech otevře své brány veřejnosti fotbalový stadion za Lužánkami. Ve čtvrtek 16. dubna tu totiž zakončí svou trasu letošní Velká jarní cyklojízda – tradiční akce propagující jízdu na kole ve městě, kterou letos společnými silami pořádá Brno na kole, Nadace Partnerství a sdružení fanoušků Věříme Zbrojovce.

Stejně jako blížící se květnová kampaň Do práce na kole nese i letošní cyklojízda podtitul Ve vší parádě. A oprávněně! Na facebooku je zatím přihlášeno více jak tisíc Brňanek a Brňanů. Ve čtvrtek se mezi nimi objeví i fotbalista Petr Švancara nebo brněnský primátor Petr Vokřál.

„Chceme všem ukázat, co se nám za poslední týdny povedlo a jaký kus práce jsme odvedli. Za to patří dík všem brigádníkům a já doufám, že díky čtvrteční cyklojízdě se o dění na stadionu začnou zajímat i lidé, kteří třeba fotbalu neholdují. Lužánecký stadion je unikátním místem, které nemá v kraji obdoby. V budoucnu se zde nemusí hrát jen fotbal, ale mohou zde být i velké koncerty a další akce,“ vysvětluje hlavní tvář znovuoživeného stadionu a bývalý profesionální fotbalista Petr Švancara.

Pořadatelé se na spojení cyklojízdy a stadionu za Lužánkami domluvili na poslední chvíli. „S nápadem ukončit cyklojízdu na tomto legendárním stadionu přišli sami organizátoři ,Švancarových´ brigád. Tento nápad podpořili i brněnští radní a tak stadion po téměř 14 letech opět ožije,“ říká Michal Šindelář z Brna na kole, které se podpoře cyklistiky věnuje dlouhodobě.

Samotná cyklojízda startuje v 18.00 z Moravského náměstí od kina Scala, kde proběhne krátký předprogram celé akce. „Chceme účastníkům v první řadě představit květnovou kampaň Do práce na kole, která se letos koná v 26 městech celé České republiky včetně Brna. Registrace probíhá do konce dubna na www.dopracenakole.net. Také představíme systém veřejného sdílení kol s názvem Rekola,“ vysvětluje Martin Gillár z Nadace Partnerství.

Cyklojízda se vydá z centra Brna směrem na Slovanské náměstí a nazpět ke stadionu. Stadion za Lužánkami se otevře po sedmé hodině večerní. Doprovodný program připravuje Rádio Krokodýl a na místě tu bude i občerstvení, které zajišťuje Starobrno. „Veřejnosti budou přístupné prostory podél tribun. Na hřiště, kde je čerstvě zasetá tráva, i na hlavní tribunu je vstup přísně zakázán,“ zdůrazňuje za sdružení Věříme Zbrojovce Marek Fišer.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit