První letošní organizovaná in line jízda podél Svitavy odstartuje o víkendu

Brno, 18. dubna 2013 - S přicházejícím jarem se mohou inline bruslaři opět těšit na nevšední jízdy moravskou metropolí. Sportovní klub Black Ice připravil pro příznivce tohoto sportu 6. ročník organizovaných jízd městem Brnem. Stejně jako v minulých letech půjde o víkendové akce, pořádané v podvečerních a večerních hodinách od dubna do října. Jízdy proběhnou za asistence městské policie a zdravotního zabezpečení.

První jízda městem se pojede již tuto sobotu 20. dubna. Půjde o trasu podél Svitavy, která startuje na ulici Podnásepní, vede až k Obřanskému mostu a zpět. Sraz bude nejpozději v 15:30 hodin, odjezd přesně v 16:00 hodin. Cíl je opět na stejném místě na ulici Podnásepní. V místě startu a cíle se budou ve spolupráci se Školou bruslení prezentovat základy bezpečné jízdy. Nezbytnou výbavou všech bruslařů by měla být přilba!

Na další letošní jízdy jsou připraveny již osvědčené trasy, jejichž délka bude vždy kolem 10 km. Trasy jsou koncipovány tak, aby je zvládl i průměrný bruslař, tj. bez většího převýšení, a současně do různých částí města, aby se účastníci nenudili a neprojížděli stále stejnými místy.

„Rád bych pozval všechny brněnské bruslaře na letošní jízdy městem Brnem. Chtěli bychom navázat na loňské jízdy a organizaci ještě vylepšit. V plánu jsou i nové trasy, věříme, že nám policie i příslušné úřady vyjdou vstříc a vše proběhne ke vzájemné spokojenosti,“ řekl zakladatel klubu Black Ice, mistr ČR v silniční cyklistice 2001-2004 a olympionik z Athén, Michal Hrazdíra.

Informace o jízdách budou průběžně zveřejňovány stránkách klubu brno-inline.cz a ve vysílání rádia Krokodýl.

Termín: 20. 04. 2013

Sraz: 15,30 ul. Podnásepní, odjezd 16,00

Povinné vybavení: Kolečkové brusle a přilba, doporučujeme také chrániče

Poplatky: Účast na akci je pro účastníky zdarma

Organizátor: Sportovní klub Black Ice


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit