Zbrojovku posílil útočník Michal Škoda

Brno, 22. září 2012 – Fotbalisté Zbrojovky získali do svého kádru čtyřiadvacetiletého útočníka Michala Škodu. Ten přichází z druholigového celku FK Bohemians Praha a s brněnským celkem podepsal čtyřletou smlouvu. O přestupu za FC Zbrojovka Brno informoval tiskový mluvčí klubu Antonín Zabloudil.

„S Michalem počítáme na post hrotového útočníka," poznamenal sportovní ředitel Zdeněk Kudela. Michal se stal v posledních dvou sezónách jednou z opor střížkovského klubu, kromě útoku nastupoval i v záloze a dříve dokonce i na kraji obranné řady. „Nejlíp se ale cítím na hrotu. Doufám, že se mi na tomto postu bude v Brně dařit," uvedl Škoda, jehož starší bratr Milan nastupuje v útoku Slavie. „S bráchou jsem to konzultoval a první ligu mi samozřejmě přeje. Letos dal zatím jeden gól, takže nemá takový náskok, abychom nemohli vymyslet nějakou rodinnou soutěž," dodal útočník s úsměvem.

O přestupu do Brna prý moc dlouho nepřemýšlel. „Hrát první ligu je pro mě velká motivace, takže jsem neváhal. Zbývalo jen doladit detaily," podotkl Škoda, který během pátečního tréninku ostřeloval především tyčky. „Do neděle to musím ještě vyladit. Uvidím, jestli už dostanu šanci, trenér nám ještě sestavu neprozradil," dodal.

V loňské sezóně odehrál Michal Škoda ve druhé lize 22 zápasů, v nichž vstřelil pět branek, letos nastoupil ve všech sedmi ligových utkáních v základní sestavě a gólově se prosadil v posledním duelu na hřišti Ústí nad Labem, kde Bohemians díky jeho trefě remizovali 1:1.


Související články: