Záložník Kalouda podepsal tříletou smlouvu s pražskou Duklou

Praha, 19. července 2012 (MEDIAFAX) - Fotbalový záložník Luboš Kalouda podepsal tříletý kontrakt s prvoligovou Duklou Praha a po zahraniční anabázi se vrací do české nejvyšší soutěže. Informují o tom ve čtvrtek oficiální stránky klubu z Julisky. Kalouda po čtyřech letech definitivně rozvázal smlouvu s CSKA Moskva a připojil se k týmu Dukly. Do Moskvy přestoupil z Brna v roce 2008, poté hostoval ve Spartě Praha, Volgaru Astrachaň a v prvoligovém ukrajinském klubu Oleksandrija.

"Luboš je kvalitní středopolař, který má za sebou řadu těžkých zápasů i zahraniční angažmá. V době, kdy odcházel z Brna, o něj měla zájem řada předních evropských klubů jako Juventus, Newcastle, Chelsea a další," připomněl Michal Šrámek, generální ředitel FK Dukla Praha.

Vicemistr světa do 20 let z roku 2007 nakonec zvolil dlouhodobý kontrakt uzavřený s CSKA Moskva. Nyní se však vrací do české nejvyšší soutěže. "Věřím, že Kalouda naváže na své skvělé výkony, které ukázal na MS, klukům předá zkušenosti ze zahraničí a pomůže Dukle k výborným výsledkům," dodal Šrámek.

"Jsem rád, že se vše kolem tahanic s CSKA Moskva konečně vyřešilo. Mohl jsem se domluvit na rozvázaní kontraktu a podepsat smlouvu na Dukle na tři roky. Budu se snažit, abych klukům pomohl a byl platným hráčem," pravil pětadvacetiletý Kalouda.

Petr Říha

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit