Záložník Koloušek opouští Zbrojovku Brno a připravuje se s Jihlavou

Brno, 22. června 2012 (MEDIAFAX) - Záložník Václav Koloušek se dohodl s vedením fotbalové Zbrojovky Brno na ukončení smlouvy, která mu měla vypršet na konci roku. Bez angažmá však nezůstane, jihomoravský klub mu dal svolení trénovat s Jihlavou, kterou čeká návrat do nejvyšší soutěže, Zbrojovka to uvedla v pátek na svém webu.

Koloušek měl ve Zbrojovce uzavřený kontrakt až do konce kalendářního roku, ale nakonec se dohodl na jeho ukončení k 30. červnu. "Když jsme v zimě s Vaškem prodlužovali smlouvu, uzavřeli jsme gentlemanskou dohodu. V momentální situaci jsme asi zvolili nejlepší řešení pro obě strany. My bychom měli mít post středního záložníka pokrytý příchodem Pavla Zavadila a Vašek od nás dostal povolení k tomu, aby se připravoval s Jihlavou, odkud to bude mít blíž k domovu," uvedl sportovní ředitel brněnského klubu Zdeněk Kudela.

Šestatřicetiletý Koloušek odehrál ve Zbrojovce dvacet druholigových zápasů, v nichž vstřelil jednu branku.

Brněnský tým naopak v pátek posílil obránce Josef Kaufman z pražské Slavie. Na post stopera zvažovalo vedení brněnského klubu získat Michala Kropíka, ale podmínky Viktorie Žižkov byly pro Zbrojovku neakceptovatelné.

Po příchodech záložníků Pavla Zavadila, Petra Glasera a útočníka Milana Halašky klub jedná s bulharským Razgradem o uvolnění brankáře Radka Petra a nadějně vypadají příchody dvou krajních beků. Po změně stanoviska Sigmy Olomouc ohledně uvolnění Martina Doležala do Brna nyní hledá Zbrojovka útočníka.

Petr Říha

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit