S fotbalisty Zbrojovky začal trénovat brankář Radek Petr

Brno, 20. června 2012 (MEDIAFAX) - Fotbalový brankář Radek Petr má sice v bulharském klubu Ludogorec Razgrad ještě smlouvu na dva a půl roku, přesto se ve středu objevil na zahájení přípravy brněnské Zbrojovky, která usiluje o jeho angažmá. Stříbrný medailista z MS do 20 let v roce 2007 bude usilovat o post jedničky.

brankar

"Chtěl bych začít pravidelně chytat, takže když přišla nabídka z Brna, kývnul jsem. Ale zatím je všechno na začátku. Stále jsem hráčem Razgradu. Nic jsem nepodepsal, i když Brno i já máme velký zájem. K jednání má dojít ve čtvrtek," oznámil Petr, který byl oporou českého výběru světovém šampionátu dvacítek před pěti lety, kdy svěřenci trenéra Miroslava Soukupa získali v Kanadě stříbro.

Po vydařeném turnaji přestoupil z Baníku Ostrava bez jediného ligového startu do Parmy. Poté chytal v belgickém Eupenu. Poslední půlrok strávil v Razgradu, s nímž na jaře získal double. K úspěchu nováčka bulharské ligy přispěl pouze dvěma odchytanými zápasy.

"Dostali jsme z Razgradu povolení, že s námi Petr může trénovat. A pokud všichni zúčastnění dodrží slovo, možná by se nám ho mohlo podařit z Bulharska vykoupit," uvedl sportovní ředitel brněnského klubu Zdeněk Kudela. "Nebyl by to pro nás jednoduchý transfer, ale v Česku chybí brankářský talent, který by se mohl dostat do národního mužstva, a klub jako Zbrojovka by na něm mohl dále profitovat. Proto jsme se rozhodli jednat i za cenu jiných nákladů, než s jakými jsme počítali pro posílení mužstva. Vidím na něm obrovskou vůli pracovat a prosadit se," doplnil Kudela.

Petr přišel do Bulharska v zimě s vidinou, že se stane jedničkou, ale narazil na konkurenci zkušeného kolegy. "Podával velice slušné výkony, stejně jako celý tým, takže nebyl důvod něco měnit. Měl jsem jinou představu o svém vytížení. Proto jsem přijal nabídku změnit prostředí, přestože v Razgradu je obrovská euforie a vše funguje na profesionální úrovni," poznamenal Petr.

Brno jej oslovilo poté, co díky splněným licenčním podmínkám administrativně postoupilo do první ligy místo Ústí nad Labem či Sokolova. "Možná by se v první fázi mohlo jednat o hostování z Razgradu. I tohle bych přivítal, abych měl možnost konečně hrát," pravil brankář, jenž bude bojovat o pozici jedničky s Martinem Doležalem.

Petr Říha

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...