České akademické hry přivítají na dvě tisícovky sportovců, startuje i Sáblíková

Brno, 11. června 2012 (MEDIAFAX) - Více jak dva tisíce sportovců ze 43 veřejných a soukromých vysokých škol se účastní 11. ročníku Českých akademických her v Brně. Závody a zápasy se konají od pondělí ve sportovním areálu Vysokého učení technického v Králově Poli a na sportovištích dalších brněnských vysokých škol a sportovních klubů.

V osmadvaceti sportovních odvětvích, mezi které patří aerobik, atletika, fotbal, házená, judo, kuželky, plavání softbal, volejbal, ale i šachy nebo bouldering nebo ženská malá kopaná, se na startovní čáry postaví i čeští reprezentanti studující vysoké školy. Hlavní hvězdou klání je bezesporu olympijská vítězka Martina Sáblíková, které se během týdne v Brně představí v závodech na in-line bruslích a horských kolech.

"K vidění bude i jedna exhibiční disciplína - vodní záchranná služba," řekla v pondělí mluvčí Vysokého učení technického Jitka Vanýsková. Vysokoškolští sportovci se podle ní utkají nejen o 444 zlatých medailí, ale také o tituly akademických mistrů České republiky, případně budou soupeřit v nominačních bojích o účast na Akademickém mistrovství světa.

"Sport byl, je a nadále musí být i v budoucnu součástí vysokoškolského života. Přináší možnosti zdravého soutěžení, zvyšování či udržování tělesné kondice i relaxace," prohlásil při slavnostním otevření her brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD).

České akademické hry vyvrcholí v Brně v pátek 15. června.

Jiří Nováček

Související články: