Kometu čekají v semifinále play-off Indiáni z Plzně

plzen_logo1Plzeň, 21. března 2012 (MEDIAFAX) - Hokejisté Plzně udělali ve středu v domácím prostředí rozhodující krok v sérii s PSG Zlín a po výhře 4:2 v sedmém duelu se radují z postupu do semifinále. V něm Indiány od pondělí čeká brněnská Kometa, která vyřadila Spartu Praha. Západočeši v rozhodujícím utkání dvakrát prohrávali, ale díky přesilovým hrám dokázali srovnat se soupeřem krok a na konci 58. minuty rozhodli o postupu. "Dneska jsme od druhé třetiny předvedli play-off výkon s velkou touhou. Do té doby byly naše výkony kostrbaté," mínil obránce Jiří Hanzlík, který se vrátil na led po zranění.

Nakonec měl Hanzlík velký podíl na finálním vítězství. Nejprve vyrovnával v početní výhodě na 2:2 a asistencí se podílel na klíčové trefě Kanaďana Johnsona. "Jsem rád, že jsem přispěl k postupu, ale bylo to hodně těžké," oddechl si zkušený zadák.

Snad ještě větší radost měl plzeňský útočník Tomáš Vlasák který se kvůli zranění objevoval ve středu na ledě jen zřídka. V sérii zanechal největší stopu svou minelou v závěru prodloužení čtvrtého utkání, které rozhodl Leška a díky němu Zlín vyrovnal na 2:2. Vlasák poté zaplatil výjezd fanouškům na šestý zápas na stadionu Lu´dka Čajky. "Asi jste slyšeli ten kámen, který mi spadl ze srdce. Byli jsme celý zápas lepší a věřili jsme, že góly přijdou, protože šancí bylo mraky," prohlásil forvard Indiánů, které v semifinále čeká bitva s rozjetou Kometou.

"Viděli jsme, jak Brno přejelo Spartu, takže nás nečeká nic lehkého. Teď to z nás trošku spadne, protože jsme dlouho neprošli první kolo. Odpočineme si a potrénujeme. Musíme zopakovat dnešní výkon, pak můžeme být úspěšní," poznamenal Vlasák.

Zlínští mohli rozhodnout ve třetí části, jenže Leškovu trefu sudí neuznali kvůli tomu, že Svobodova branka nebyla na svém místě. Ke změně rozhodnutí arbitrů nepomohly ani protesty hostujících hráčů. "Samozřejmě jsme zklamaní, ale nemáme se za co stydět. Měli jsme na to, abychom postoupili," řekl útočník Petr Leška.

Hosté nakonec inkasovali po nenápadné akci, kterou zakončil Johnson. "Bohužel jsem nestačil zareagovat, ale Plzeň hrála úplně super. Postupně přidávala a byla otázkou času, kdy nás zlomí. Myslím, že vyhrála zaslouženě," tvrdil zlínský gólman Luboš Horčička, který jen ve druhé třetině kryl 18 střel.

Velké zklamání prožíval hostující kapitán Petr Čajánek. Před sezonou se vrátil do mateřského klubu z Ruska a toužil po úspěchu v play-off. "Věřili jsme, že bychom se mohli radovat my, ale nepovedlo se. Škoda. Hráli jsme však výborně a z toho mám obrovskou radost," pravil trojnásobný mistr světa.

Petr Říha, foto: HC Plzeň 1929

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit