Majitel Komety Zábranský pomáhá za epidemie autistům i samoživitelům

Brno, 17. dubna 2020 - Současná epidemie onemocnění COVID-19 ukazuje, že snaha vzájemně si pomáhat ze společnosti nevymizela. Příkladem toho, že mnozí teď myslí na ty, kteří se vlivem nouzového stavu dostali do tíživé situace, je nová služba bezplatného rozvážení obědů samoživitelům a rodičům s dětmi, které trpí poruchou autistického spektra. Tu zajišťují ve spolupráci s magistrátem Brněnské komunikace a majitel hokejové Komety Libor Zábranský.

palec nahoru respekt

„Je důležité, že jsou lidé ochotní si vzájemně pomáhat. Myslíme nejen na seniory, ale také na samoživitele, kteří se kvůli vyhlášení nouzového stavu ocitli bez příjmů, například protože museli zůstat doma se svými dětmi a nemohou se tak věnovat svojí práci. Děkuji všem, kteří se do pomoci zapojili, ať už se jedná o soukromé osoby, firmy, pracovníky magistrátu nebo příspěvkových organizací města. A v neposlední řadě děkuji také všem, kteří už přispěli do naší veřejné sbírky. Finanční prostředky z ní budou využity ke zmírnění následků pandemie virové nemoci COVID-19. Vážíme si každé nabídky pomoci, kterou v této nelehké situaci obdržíme,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková.

Bezplatný rozvoz obědů je určen pracujícím samoživitelům, kteří museli zůstat s dětmi doma na tzv. OČR a ocitli se v nepříznivé sociální situaci. Vaření jídla zajistí jedna z restaurací spadající pod Libora Zábranského a HC Kometu Brno. Dopravu a financování mají na starosti Brněnské komunikace. Příjemce pomoci splňující nastavená kritéria vytipovávají sociální pracovníci jednotlivých městských částí a oslovují je přímo, není tedy možné kontaktovat s žádostí brněnský magistrát.

„Snažíme se myslet na všechny skupiny obyvatel, které jsou poškozeny nouzovým stavem vyhlášeným v celé republice. Vzhledem k tomu, že situace je komplikovaná, zapojují se do organizace nejrůznějších podpůrných aktivit radní i náměstci napříč různými gescemi. Těší mě, že se mi podařilo domluvit se s Liborem Zábranským a Brněnskými komunikacemi i Odborem sociální péče brněnského magistrátu, a můžeme tak díky laskavosti a práci řady lidí podpořit samoživitele ve zhoršené sociální situaci i rodiče dětí s poruchami autistického spektra,“ vysvětlil autor nápadu a radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

První obědy byly rozvezeny v 6. dubna. Už nyní je na základě doporučení sociálních pracovníků dohodnutý rozvoz pro 80 samoživitelů a jejich děti. Momentálně budou jídla doručovat dvě posádky po dvou lidech. K vytipovávání osob, ke kterým by měla tato forma pomoci směřovat, dochází i nadále. Lze tedy předpokládat, že postupně se počet odběratelů bezplatných obědů navýší.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...