Kudela chce jako nový sportovní ředitel vrátit Zbrojovku zpět do ligy

Brno, 2. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Novým sportovním ředitelem druholigového fotbalového klubu FC Zbrojovka Brno se stal v úterý Zdeněk Kudela, který v této pozici nahradil Richarda Dostálka. O den později prezentoval své plány na tiskové konferenci, jeho prioritou je návrat A týmu do nejvyšší soutěže. Kudela působil šest let působil v pražské Slavii jako generální sekretář, poté byl osm let sportovním ředitelem v Mladé Boleslavi a naposledy pracoval na jaře v pozici generálního ředitele Viktorie Žižkov, která postoupila do Gambrinus ligy.

"Byl jsem osloven v průběhu podzimu, když vyvrcholily špatné výsledky Zbrojovky. Mám za sebou ve fotbale slušnou kariéru, takže si myslím, že vím, jak na to. V Brně chci dělat práci, o které si myslím, že ji umím. Bez lidí v klubu se samozřejmě neobejdu, není to tak, že bych si sem přivedl lidi z Čech, jak jsem už někde zaslechl. Stačí, když sem přichází jeden Pražák," uvedl Kudela, jenž by chtěl zachovat regionální duch i v hráčském kádru. "Moje představa je taková, aby byl brněnský klub založen především na hráčích, kteří jsou s klubem spojeni a byli tady vychováni," dodal.

Do nové funkce přichází s cílem vrátit brněnský fotbal mezi tuzemskou elitu. Uvědomuje si však, že to nemusí vyjít hned. "Majitelé nezastírají, že se v minulosti dopustili řady chyb. Zatím si nedovedu představit, že bychom se měli vrátit do první ligy už v této sezoně. Nyní je potřeba klub především stabilizovat. Pokud se nám to bude dařit, pak bychom měli v příštím ročníku udělat vše proto, abychom se probojovali do nejvyšší soutěže," poznamenal Kudela.

Přestože brněnský fotbal momentálně neprochází úspěšným obdobím, nový sportovní ředitel se na práci v klubu těší a bere ji jako obrovskou výzvu. "Brno je druhé největší město a je tady obrovský potenciál. Ve fanoušcích, v zájmu médií, mládeži. To jsou faktory, s nimiž se dá pracovat. V současné době je pro české kluby asi zásadní výchova vlastních hráčů. V Brně byla vždy vynikající mládež. V posledních letech už to bohužel není úplně tak pravda. To musíme zlepšit," zdůraznil Kudela.

O změnách v hráčském kádru zatím nechtěl příliš hovořit. "Máme před sebou ještě tři podzimní kola, po nich musíme vyhodnotit, kdo z hráčů má perspektivu a kdo ne. Změny zřejmě proběhnou, ale nechci předbíhat. K velkým nákupům v řádech milionů ovšem určitě nedojde," upozornil nový sportovní ředitel Zbrojovky, která je po 13 podzimních kolech až čtrnáctá.

Petr Říha

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit