Zbrojovka Brno jednala o spolupráci se srbskými fotbalovými kluby

Brno, 26. října 2011 (MEDIAFAX) - Sportovní ředitel fotbalové Zbrojovky Brno Richard Dostálek jednal v minulém týdnu o případné spolupráci s představiteli srbských klubů Partizanu Bělehrad a Radnički Kragujevac. Jihomoravané o tom informovali na svém webu.

Dvoudenní návštěvy v Srbsku se Dostálek zúčastnil společně se šéftrenérem mládeže Róbertem Kafkou a zástupci Jihomoravského kraje Vladimírem Gašparem a Alexandrem Nálepkou. "Přivezl jsem si jen pozitivní pocity. Udělali si na nás čas i nejvyšší představitelé klubů. Například za Partizan Bělehrad s námi jednali generální ředitel Darko Grubor a sportovní ředitel Mladen Krstajič, ještě nedávno vynikající hráč," prozradil sportovní ředitel druholigové Zbrojovky.

Dostálek probíral se svými protějšky různé možnosti spolupráce. "Hovořili jsme o pozvání mládežnických týmů na turnaje či přípravné zápasy, o výměnných stážích mládežnických trenérů až po dospělý fotbal. Jednali jsme o případném působení hráčů Partizanu i Kragujevace ve Zbrojovce," poznamenal.

"Rádi bychom sehráli s oběma kluby přátelská utkání, což by bylo především v případě Partizanu určitě velmi atraktivní, protože se jedná o loňského účastníka Ligy mistrů," připomněl Dostálek kvality Partizanu Bělehrad, jenž vyhrál poslední čtyři ročníky srbské ligy a i v nové sezoně je v čele tabulky. Vysokou kvalitu má ovšem i tým Radnički Kragujevac, který je aktuálně na čtvrté příčce.

Rýsující se spolupráce se srbskými špičkovými kluby nemusí být pro Zbrojovkou jediným kontaktem ve fotbalové Evropě. "V polovině listopadu využiji možnosti třídenní návštěvy v Madridu opět s delegací Jihomoravského kraje, kde budu jednat se zástupci slavného Atlétika Madrid. První kontakty už proběhly a vypadá to slibně. Vrcholem těchto jednání by byl případný přátelský zápas s Atlétikem, který bychom chtěli směřovat do roku 2013 ke stoletým oslavám založení našeho klubu," doplnil sportovní ředitel Zbrojovky.

Petr Říha

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit