Slovenský hokejový útočník Podkonický se na dva roky upsal Kometě Brno

hokej02Brno, 14. června 2011 (MEDIAFAX) - Slovenský hokejový útočník Andrej Podkonický se stal posilou Komety Brno, s níž po odchodu z Liberce podepsal smlouvu na dva roky. Moravský klub o tom informoval v úterý na tiskové konferenci.

Třiatřicetiletý rodák ze Zvolenu hrál až doposud českou extraligu za Bílé Tygry , kam přišel v roce 2004. Sezonu 2007/08 začal v ruském týmu Viťjaz Čechov, ale před koncem základní části se vrátil na sever Čech, kde mu letos na konci dubna skončila smlouva.

"Novou nabídku mi v Liberci už neudělali, takže asi nebyl zájem. Nevím, jestli to bylo z finančních nebo jiných důvodů. Přesto budu na klub rád vzpomínat, zažil jsem tam pěkné chvíle. Teď jsem měl i jiné možnosti, ale nakonec jsem se rozhodl pro Brno," uvedl Podkonický, který osmkrát nastoupil v NHL v dresech Floridy a Washingtonu.

Stejně jako Brno usilovala o důrazného hráče také Mladá Boleslav. Sám hokejista dlouho uvažoval o tom, že půjde do HC Lev Poprad, který bude nováčkem v Kontinentální hokejové lize. Po složitých jednáních však od svého záměru upustil.

"Nabídka z KHL mě oslovila, proto jsem pořád oddaloval rozhodnutí o své budoucnosti. Ale jednali jsme měsíc a půl a každé dva týdny to bylo jinak, takže už jsem neměl zájem dál v tom pokračovat. Nejlépe mi z toho všeho vyšlo Brno, kterému chci pomoci dostat se do play-off. Je to nová výzva a těším se na skvělé fanoušky," uvedl Podkonický. Za Liberec odehrál 324 utkání, v nichž si připsal 202 kanadských bodů za 83 branek a 119 asistencí.

Po přestupu do Komety bude muset řešit rodinné záležitosti, protože díky dlouholetému působení na severu Čech se v Liberci usadil. "Syn půjde do školy a budeme to muset nějak zvládnout. Ještě to musíme promyslet," poznamenal účastník čtyř světových šampionátů.

V Brně se potká s někdejším libereckým spoluhráčem Leošem Čermákem, s nímž nastupoval v jedné formaci. "To však automaticky neznamená, že budeme zase spolu. Záleží na trenérovi, kam mě zařadí. Budu hrát kdekoliv, hlavně abychom byli úspěšní jako tým," uvedl Podkonický. Smlouva s Kometou mu začne platit od 1. července, do té doby se bude připravovat individuálně.

Brněnský trenér Zdeněk Venera příchod posily velmi uvítal. "Andrej je poctivý a odolný hráč, výborný bruslař. S rozhodnutím si dával na čas, ale jsme rádi, že je nakonec tady. Věřím, že nám pomůže," podotkl.

Mezi výrazné posily by se měl kromě Podkonického zařadit Čermák, který hrál naposledy KHL za Nižnij Novgorod. Z hostování v pražské Slavii se do Brna vrátil forvard Tomáš Pospíšil, ze stejného klubu přivedla Kometa zkušeného zadáka Tomáše Žižku a dalšího ofenzivního hokejistu Miroslava Holce, který odehrál většinu minulé sezony v Havlíčkově Brodě. Za Venerou přišel ze Zlína bek Jan Švrček, další posilou defenzivy se stal slovenský bek Juraj Valach ze Zvolena. Brno získalo i nadějného forvarda Hynka Zohornu z Havlíčkova Brodu.

Naopak konec hráčské kariéry oznámili po sezoně obránce Pavel Zubíček s útočníkem Kamilem Brabencem. Oba však v klubu zůstali. Zubíček se stal sportovním manažerem. Na tomto postu vystřídal Jaroslava Medlíka, který je nyní vedoucím sportovního úseku HC Kometa Brno. Brabenec pracuje jako obchodní manažer.

V klubu skončil také olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita, Kometa nenabídla nové smlouvy ani bekovi Tomáši Houdkovi a forvardům Radku Procházkovi s Alexejsem Širokovsem. Reprezentační útočník Marek Kvapil se upsal Dynamu Moskva a zlínský odchovanec Ondřej Veselý se vrátil do mateřského klubu. Modrobílý dres nebude oblékat ani obránce Pavel Mojžíš, který nesouhlasil s podobou nového kontraktu. Slovenský forvard Jozef Balej odešel do Slovanu Bratislava.

Petr Říha

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit