Hokejisté Komety zahájili přípravu pod vedením kouče Venery

Brno, 3. května 2011 (MEDIAFAX) - Pod vedením nové trenérské dvojice Zdeněk Venera - Lubomír Oslizlo zahájili hokejisté Komety Brno v úterý přípravu na novou sezonu. Na srazu chyběl reprezentant Petr Hubáček a další forvard Radim Hruška, který se zotavuje po operaci ramena.

Extraligoví hokejisté Komety se budou do 26. května připravovat v domácích podmínkách, o den později odletí na týdenní soustředění do Turecka. "Za tři roky působení ve Zlíně se mi to osvědčilo. Hráči si soustředění pochvalovali, naruší jim to dvouměsíční monotónní dřinu, takže Turecko je zpestření," poznamenal Venera, jehož klub oficiálně představil na pondělní tiskové konferenci.

Po návratu do Brna budou jeho svěřenci trénovat na suchu dvoufázově do 1. července. "Poté následují tři týdny volna a nástup na led," uvedl nový kouč. První přípravný zápas by měla Kometa odehrát v úterý 2. srpna v prvoligovém Havlíčkově Brodě.

Venera začal v úterý pracovat s obměněným kádrem. Konec hráčské kariéry oznámili po sezoně obránce Pavel Zubíček s útočníkem Kamilem Brabencem. Oba však v klubu zůstávají. Zubíček se stal sportovním manažerem. Na tomto postu vystřídal Jaroslava Medlíka, který je nyní vedoucím sportovního úseku HC Kometa Brno. Brabenec pracuje jako obchodní manažer.

V klubu skončil také olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita, Kometa nenabídla nové smlouvy ani bekovi Tomáši Houdkovi a útočníkům Radku Procházka s Alexejsem Širokovsem. Reprezentační útočník Marek Kvapil se upsal Dynamu Moskva a zlínský odchovanec Ondřej Veselý se vrací do mateřského klubu. Modrobílý dres nebude oblékat ani obránce Pavel Mojžíš, který nesouhlasil s podobou nového kontraktu. Slovenský forvard Jozef Balej odešel do Slovanu Bratislava.

Mezi výrazné posily by se měl zařadit zkušený útočník Leoš Čermák, který hrál naposledy KHL za Nižnyj Novgorod. Z hostování v pražské Slavii se vrátil forvard Tomáš Pospíšil, ze stejného klubu přivedla Kometa zkušeného zadáka Tomáše Žižku a dalšího ofenzivního hokejistu Miroslava Holce, který odehrál většinu minulé sezony v Havlíčkově Brodě.

Za Venerou přišel ze Zlína bek Jan Švrček, posilou defenzivy se stal slovenský bek Juraj Valach ze Zvolena. Brno získalo i nadějného forvarda Hynka Zohornu z Havlíčkova Brodu. "Ještě si necháváme rezervu pro získání jednoho špičkového útočníka. Pokud by přišel kvalitní střelec, tak to bude velice dobré," řekl Venera.

Petr Říha

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit