Koberce Breno

Gólman Hovi: Čtvrtý gól v síti Komety byl klíčový

Liberec, 30. ledna 2011 (MEDIAFAX) - Hokejisté Brna prohráli v nedělním utkání 46. kola Tipsport extraligy v Liberci 2:5. Kometa bojuje o účast ve vyřazovací části a pod Ještěd přicestovala s cílem bodovat, celý zápas však tahala za kratší konec, klíčový čtvrtý gól na sebe vzali zadák Richard Stehlík i finský gólman Sasu Hovi.

Jeden z rozhodujících momentů zápasu přišel těsně před koncem druhé třetiny, kdy rychlonohý Bartovič přebruslil obránce Stehlíka a pod padajícím Hovim zvýšil na 4:1 pro svůj celek. "Situaci jsem trochu podcenil. Je to rychlý hráč, předjel mě a dal branku," komentoval gólový moment brněnský zadák Richard Stehlík.

Čtvrtý gól označil za zlomový i blonďatý gólman Sasu Hovi. "Byl jsem připraven, že to zavřu, že už nebude prostor, kam střílet. Šlo to ale pod nohou, vyčítám si ho. Byl to asi klíčový moment utkání," sdělil finský brankář, který následně ocenil kvality soupeře.

"Od začátku do konce tlačili. Doma hraje Liberec velmi dobře. Hodně bruslí, hraje nátlakově. Byli dnes prostě lepší. My neumíme hrát na takovém malém kluzišti. Doma máme větší hřiště. Byl to pro nás dnes problém. Nehráli jsme od začátku dobře," řekl Hovi. "Musíme na tento zápas zapomenout a dívat se dopředu," dodal na závěr.

Jan Švanda

Související články: