Zlínský bek Hamrlík: I Kometa mohla rozhodnout

Brno, 21. ledna 2011 - Pátým gólem v sezoně rozhodl obránce Martin Hamrlík v pátečním utkání 43. kola Tipsport extraligy o výhře hokejistů PSG Zlín na ledě Komety Brno. Zkušený bek v 54. minutě propálil gólmana Hoviho a poslal hosty do vedení 3:2, v závěru pojistil tři body útočník Michal Důras.

Po ofenzivních manévrech v úvodních dvou třetinách nechtěl za nerozhodného stavu 2:2 ani jeden z týmů ve třetím dějství zbytečně udělat chybu a raději se soustředil na defenzivu. Přesto vyprodaná hala Rondo viděla další šance na obou stranách. Až rána Hamrlíka od modré čáry určila vítěze.

"Za nerozhodného stavu se to lámalo na obě strany. Kometa měla taky šance a mohla rozhodnout, ale dneska to padlo na nás. Je vidět, že hrajeme v lepší pohodě a jsme v tabulce jinde," uvedl Hamrlík, jehož zásah udržel Zlín na čtvrté příčce.

Kometa se po dvanáctizápasové šňůře bez výhry za tři body propadla až na desátou příčku, která jako poslední zaručuje účast v play-off. Podle Hamrlíka bylo vidět, že svěřenci trenéra Ladislava Lubiny nejsou ani po úterní jasné výhře 7:1 v Litvínově v optimální pohodě.

"Když soupeř dostal první gól, byl ve velké křeči. Mohli jsme přidat i další branky, ale jejich trenér si vzal dobře time out. Pak vyrovnali, což je nakoplo. Pro nás bylo důležité, že jsme pokaždé vedli. Kdyby to bylo naopak, před takovým publikem by se nám to těžko otáčelo," přiznal zlínský zadák.

Hamrlík byl před utkáním nervózní, protože si ve Zlíně zapomněl podvlékací rukavice, na které si obvykle nasazuje ty hokejové. Přesto se střelecky prosadil dělovkou od modré čáry po nahrávce Petra Lešky. "Obyčejně mívám v rukavicích ještě takové vietnamky, jenže jsem je nechal doma. Byl jsem z toho nesvůj, ale teď už to tak musím nechat, když jsem skóroval," usmíval se obránce.

Brněnští hokejisté soupeře přestříleli, přesto pošesté v řadě prohráli doma, kde nový trenér Lubina zatím nezískal ani bod. Proti Zlínu nepomohla Kometě ani šikovná teč Radima Hrušky, který skóroval pojednadvacáté v sezoně. "Když máme takovou sérii domácích porážek, nemůžeme se nechat strhnout. Je potřeba si to víc hlídat vzadu. Chtěli jsme hrát hezký hokej pro diváky, jenže jsme zase promarnili spoustu šancí. A nedaří se nám ani přesilovky," smutnil forvard Hruška.

Petr Říha

Související články: