Bývalá ústavní soudkyně Wagnerová bude kandidovat do Senátu za zelené

Brno, 26. března 2012 (MEDIAFAX) – Bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová bude kandidovat do senátu za Stranu zelených. Dnes to při tiskové konferenci věnované jejímu dalšímu angažmá v Brně řekla sama Wagnerová. Wagnerová odešla z funkce ústavní soudkyně minulou středu poté, kdy jí vypršel desetiletý mandát. Požádala při té příležitosti o několik dní na rozmyšlenou, kudy se bude její další kariéra ubírat.

SZ_eliska_wagnerova

"Strana zelených jako jediná obstála před dvěma lety v mediálním testu odolnosti proti korupci. Láká mne spolupracovat s mladými lidmi, u Ústavního soudu jsem s nimi udělala ostatně výbornou zkušenost," řekla Wagnerová. Za zelené bude kandidovat do Senátu v obvodu Brno-město jako nezávislá. Wagnerová si mohla své veřejné angažmá vybírat. "V posledních dnech se nabídky jen hrnuly," připustila.  Wagnerová musí ještě projít ve Straně zelených schvalováním na krajské stranické konferenci.

Angažmá respektované soudkyně přivítal šéf zelených Ondřej Liška. "Paní Wagnerová představuje v našich očích princip obhajoby veřejného zájmu a nezávislosti," řekl.

Jiří Nováček, foto: Eliška Wagnerová, archiv SZ

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...