Politik Vitula odstoupil z funkce kvestora Masarykovy univerzity

Brno, 19. března 2012 (MEDIAFAX) – Předseda jihomoravské TOP 09 Jan Vitula rezignoval z funkce kvestora Masarykovy univerzity v Brně. Důvodem je kandidatura na post hejtmana v podzimních krajských volbách, uvedl v pondělí. Vitula rezignoval poté, co se oficiálně stal lídrem kandidátky TOP 09 v nadcházejících volbách do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje. "Rád bych dovedl TOP 09 do krajského zastupitelstva s maximálním počtem zvolených zastupitelů. Volební kampaň zabere mnoho času. Požádal jsem proto pana rektora, aby mě uvolnil z funkce kvestora, abych se mohl naplno věnovat politické kampani," uvedl Vitula s tím, že nelze být kvestorem a zároveň lídrem krajské kandidátky.

"Podle mě není možné skloubit a stoprocentně se věnovat jedné i druhé funkci. Masarykova univerzita potřebuje na místě kvestora člověka, který se této zodpovědné práci může věnovat naplno. Pokud je mi známo, je to poprvé, co se kandidát na lídra rozhodl k takovému kroku," upozornil Vitula na to, že mnoho politiků zastává několik veřejných nebo profesních funkcí a zároveň mají vysoké postavení na kandidátních listinách. Vitula skončí k poslednímu březnu. "Samozřejmě nejsem rád, ale kvestor je natolik náročná funkce, že ji nelze dělat vedle další náročné funkce," sdělil rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

Vitula se stal kvestorem MU loni v září. "Do funkce byl jmenován na základě jednomyslného doporučení výběrové komise, která vybírala z celkem 14 uchazečů. Ve funkci vystřídal současného prorektora pro ekonomiku Ladislava Janíčka," řekla mluvčí MU Tereza Fojtová.

Kvestor je přímo podřízený rektorovi. Řídí hospodaření a vnitřní správu veřejné vysoké školy. Jan Vitula působil v minulosti na Ministerstvu školství v pozici vrchního ředitele pro strukturální fondy Evropské unie. Stál u zrodu Jihomoravského inovačního centra a podílel se na realizaci řady projektů, které podporují vědu, výzkum a inovace v České republice.

Lenka Horáková, foto: Jan Vitula, TOP 09

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit