Brněnská KDU-ČSL vyšle do senátních voleb chirurga Daniela Rychnovského

Brno, 17. října 2011 (MEDIAFAX) - Kandidátem KDU-ČSL na post senátora v 59. senátním obvodu v Brně se ve vnitrostranických primárkách stal lékař Daniel Rychnovský (54). V pondělí to řekl místopředseda brněnských lidovců Jiří Mihola. V primárkách se o nominaci do senátu utkali čtyři lidé - Daniel Rychnovský získal podle Miholy 74 hlasů, jeho největší rival Jiří Suchý 21 hlasů.

kducsl_daniel_rychnovsky250

Heslem Rychnovského předvolebního turné se stane slogan Vaše kampaň. "Budu se věnovat hlavně zdravotnickým tématům a věcem, které jsou blízké lidem. Pokud bych se stal senátorem, rád bych ovlivňoval nejen rozumnou zdravotnickou politiku ale i brněnská témata," řekl Rychnovský. Bývalý první náměstek primátora a současný chirurg v Nemocnici u Milosrdných bratří se v této souvislosti zmínil například o kulturní krizi kolem Janáčkova divadla.

Rychnovský se bude snažit pro lidovce získat 59. senátní obvod, do kterého budou lidé v Brně volit v příštím roce. Nyní je v obvodu senátorem Richard Svoboda (ODS), který oznámil, že svůj post obhajovat nebude. Před Svobodou již lidovci senátora v obvodu měli - byl jím ministr dopravy Milan Šimonovský.

Ostatní velké strany zatím svého brněnského senátorského kandidáta nepředstavily. ODS a ČSSD ještě své primárky neabsolvovaly, ve Straně zelených se spekuluje o nominaci Jany Drápalové. Senátní volby se uskuteční v části republiky společně s krajskými volbami na podzim příštího roku. Přesný termín ještě není znám, musí jej vyhlásit prezident.

Jiří Nováček, foto: rychnovsky-brno.cz

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...