Nová Zbrojovka bude již potřetí hostit letní kino

Brno, 16. června 2023 - Kino Art se i letos vydává do areálu Nové Zbrojovky, kde přinese již třetí ročník Letního kina Nová Zbrojovka. Projekce pod hvězdami se vrátí v sobotu 17. června. Diváci se stejně jako v minulých letech mohou těšit na očekávané filmové premiéry, letní blockbustery, ale také klasické letní hity či české nebo artové snímky.

letni kino sedacky

Protože letní kino je nejlepší se sklenkou dobrého drinku v ruce, nebude chybět ani občerstvení. To zajistí kavárny Industra a re.SET. Letošní sezóna bude navíc ozvláštněna pravidelným grilováním v režii re.SETu, diváci si tak budou moct vychutnat letní večery se vším všudy. 

„Letní kino Nová Zbrojovka je jediným letním kinem v Brně, které disponuje digitální technologií a dokáže tak pod širým nebem nabídnout filmové premiéry,“ komentuje jedinečnost kina primátorka města Brna Markéta Vaňková: „Jsou však i jiné důvody, proč byste měli do tohoto kina zavítat. Letní kino se nachází ve svěží lokalitě areálu Nové Zbrojovky v Židenicích, který nabízí klid a odpočinek od zrychleného městského života, zároveň je ale v dostupné vzdálenosti od centra. Snadno se tam dostanete jak pomocí MHD, tak pěšky. Během dne si tak můžete zajít na vycházku kolem řeky, zasportovat v areálu či si vychutnat výbornou kávu a večer zakončit skvělým filmem. Těší mě, že realizace již třetího ročníku Letního kina Nová Zbrojovka potvrzuje úspěšnou spolupráci města, kulturní organizace a soukromých subjektů.”

První programový týden nabídne DC novinku Flash (17. 6.), horor podle povídky Stephena Kinga Kostlivec (18. 6.), festivalový hit Aftersun (19. 6.), pokračování Oscarem oceněného animovaného snímku Spider-Man: Napříč paralelními světy (20. 6.), slovenskou komedii Invalida (21. 6.) a nový film Wese Andersona Asteroid City (22. 6.). Těšit se můžete také na další očekávané premiéry tohoto léta, jako je Indiana Jones a nástroj osudu, Barbie či Oppenheimer.

Letní kino se letos v rámci areálu přesunulo do vhodnější lokality. Již se nenachází na fotbalovém hřišti, ale vedle kavárny Industra, tedy pouze o pár metrů dál než dříve. I tento malý přesun ale ještě více vylepší divácký zážitek: „Po zkušenostech z minulých let jsme pracovali na tom, aby večery pod širým nebem byly ještě lepší. Přesunutí kina z fotbalového hřiště zajistilo ochranu před větrem, diváci si tak mohou vychutnat třeba nového Andersona nebo Nolana ve větším pohodlí, na lehátku a s drinkem v ruce. Přesunutí pro nás zároveň znamená jednu důležitou věc. Pokud bude silnější vítr, nebudeme muset rušit projekce a o své oblíbené filmy či očekávané premiéry nepřijdete,” komentuje přesun dramaturg a vedoucí Kina Art Milan Šimánek.

Areál Nové Zbrojovky disponuje kromě letního kina i sportovištěm a nabízí další bohatou zábavu, strávit tam tak můžete doslova celý den. Letos nabídne také pravidelné grilování: „Jsme rádi, že se letní Kino Art vrací k nám do Nové Zbrojovky už třetí sezónu, tentokrát navíc ve vylepšeném kabátě. Nová Zbrojovka si od covidu-19 zvládla vybudovat pověst jako místo celé škály zajímavých kulturních a společenských akcí – od lokálních marketů, přes food festivaly a koncerty až po opulentní Nebál. Spousta akcí se k nám navíc, stejně jako kino, vrací opakovaně. To je pro nás známka kvality a toho, že jdeme správným směrem. Vzniká nám tu skvělá komunita, což je pro nás velmi důležité,“ říká Miroslav Pekník, Development Director Nové Zbrojovky a brněnského developmentu v CPI Property Group.

Kino přinese filmové projekce téměř každý den, v červnu a červenci budou začínat ve 21.30 a v srpnu a září ve 21.00. Program bude pravidelně zveřejňován na webové stránce www.letnikinoart.cz a na sociálních sítích Kina Art. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na webu či na místě za jednotnou cenu 150 Kč. Diváci mohou také opět využít speciální kartu diváka, která nabídne výhodné volné vstupy. Letní kino Nová Zbrojovka se nachází v areálu Nové Zbrojovky, vedle kavárny Industra a naproti budovy ZET.office. Do areálu je možné přijet autem či MHD, a to na zastávky Kuldova nebo Náměstí Republiky.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
192021232425
26272829   
Nejbližší akce
22.02. Agadir: Na strunách naděje, Siarhi..