Bratři Orffové se vrací v dubnu do Kabinetu Múz a chystají vydání vinylů

Brno, 14. dubna 2023 – Po roce míří Bratři Orffové opět do Brna. První letošní kapelní koncert proběhne 19. dubna v Kabinetu Múz. Na podzim tohoto roku pak chystají Bratři Orffové spolu s vydavatelstvím Minority Records vydání remasterovaných alb Bingriwingri a Šero na 180 gramových vinylech.

bratri-orffove-2022-kostel-sv-janu-opava-foto-zdenek-kamrla

„O letošních koncertech jsme vlastně ani moc nepřemýšleli. Nakonec s ohledem na různé aktivity členů naší početné kapely vyšli stejně pouze dva možné termíny. Při výběru jsme neváhali ani sekundu a první volba padla na brněnský Kabinet Múz, který nám velmi vyhovuje - umístěním, velikostí, zvukem, zázemím a hlavně vnímavými posluchači,“ říká kytarista Lukáš Novotný.

Bratři Orffové, odkazující svým názvem z části k syntezátorovým mágům 80. let bratřím Ormům, zčásti k tzv. orffovým nástrojům (které na svých nahrávkách hojně využívají) a zčásti ke klišé tzv. “folkových bratrských uskupení” vznikli roku 2002. O tři roky později vydali debut Bingriwingri, následující Šero (2013) jim vyneslo ocenění Anděl v kategorii Skupina roku a Album roku a Cenu hudební kritiky Apollo za album roku. Současnou sestavu tvoří kytarista a zpěvák Ivan Gajdoš, kytarista Lukáš Novotný, trumpetista Libor Martiník, bubeník Petr Odstrčil, basák Břetislav Koláček a klávesista a hráč na syntezátory Zdeněk Henych. Loni představili dosud nevydané skladby Píseň pro Stefanii Sauer a novinku Bez názvu s hostujícím kytaristou Tiborem Židou.

„Při prvním vydání Bingriwingri v roce 2005 jsme byli rádi, že nám vůbec vyšla nějaká nahrávka. CD formát ve vlastním designovém bookletu od Jirky Libánského a dalších participujících výtvarníků - např. Vladimír Brož (Vladimír 518), Jakub Dvorský (Amanita Design), Tomáš Luňák, Lenky z Monidee, Dora Čančíková a další - pro nás znamenalo splnění velkého snu. Je zajímavé jak se během krátké chvíle situace změnila a dneska už spousta lidí ani vlastně nemá CD, kde přehrát. Velmi mile nás proto překvapil letošní zájem vydavatelství Minority Records vydat ve vinylové reedici obě alba. Ty prošly remasterem a budou vydány na kvalitním vinylovém nosiči s plnohodnotným vizuálním konceptem od Jirky Libánského,“ dodává Novotný.

Vstupenky na koncert zakoupíte v prodejní síti GoOut.

Foto: Zdeněk Kamrla


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30     
Nejbližší akce
31.10. Agadir: Současná slovenská poezie ..