Kadebostany míří na Flédu s monumentální show

Brno, 10. listopadu 2019 – Švýcarská indie-popová formace Kadebostany loni vydala nové album Monumental. Hudební kritika napříč planetou ho považuje za jejich dosud nejlepší nahrávku. V Brně ji představí 24. listopadu na Flédě v kolosálním vystoupení plném silných melodií a zásadních textových výpovědí. Koncertní turné, s nímž dobývají evropská a ruská pódia, doprovodí jedinečná vizuální identita postavená na příslušnosti k fiktivní republice Kadebostán.

Otcem švýcarského hudebního projektu je skladatel a producent Guillaume de Kadebostany. Jeho okázalé skladby mají sílu oslovit jak mainstreamové publikum, tak posluchače náročnější nezávislé hudby. Samply v nich přirozeně prostupují symfonické party a tajemné vlivy etno a world music střídá autoritativní rytmika vojenských bubnů. ,,Líbí se mi nadpřirozený aspekt živého vystupování. Mám rád pocit, že se spolu s kapelou stáváme superhrdiny. Vystoupení Kadebostany jsou zvláštní tím, jak jsou velkolepé a teatrální. Používáme hudební a vizuální prvky a techniku, která nutně nepatří k tomu, co je vnímáno jako popová hudební scéna,“ říká Guillaume de Kadebostany. S Guillaumem na Flédě vystoupí kmenová zpěvačka uskupení Kristina Yakovleva (kytara, basskytara), pozounista Ross Butcher a bubeník Marc Veuthey.

Na pódiu zazní hity z posledního alba Monumental (2018) jako Mind If I Stay nebo Save Me, které se od svého vydání nepřestaly objevovat na předních příčkách světových hudebních žebříčků a mohou se prokázat milióny zhlédnutími na sociálních sítích. Příznivci "sofistikované hudby pro masy", jak ji označil sám Guillaume de Kadebotany, se mohou těšit i na hity z předchozí desky Pop Collection (2013 ve spolupráci s Aminou Cadelli). Vévodí jí globální trhák Castle in the Snow (více než 23 milionů zhlédnutí), který mimo jiné figuruje i na oficiálním seznamu vesmírné agentury NASA jako hudba, která se bude hrát při příštím letu na měsíc, nebo nejslavnější cover Beyoncé Crazy In Love (více než 50 milionů zhlédnutí).

Monumental je třetí studiovou nahrávkou Kadebostany, která je i tentokrát postavená na spolupráci se zajímavými ženskými vokály. Kromě Kristinina hlasu se na ní zpěvem a texty podílela německá producentka a vizuální umělkyně Delhia de France (Kill The Noise, Rising Empire). Nepřehlédnutelný sklon originální formace k etno a world music podpořil hlas marocké písničkářky Rhity Nattah (Early Morning Dreams, Save Me, Mind If Stay). Cinematičnost nahrávce dodává francouzská zpěvačka Anna Kova (I Still Believe). Hlasem modulovaným klasickým hudebním vzděláním přispěla Berlíňanka řeckého původu Sissi Radu (Time Bomb) a šestici výjimečných vokalistek doplňuje vycházející hvězda alternativní texaské country Katie Wallace (Cathedral).

Během posledních let Kadebostany v různých sestavách odehráli přes 500 živých vystoupení ve více než 25 zemích, úspěšně koncertovali ve vyprodaných sálech téměř všech evropských metropolí, zúčastnili se řady hudebních festivalů jako Sziget, Chill Out, Fusion, Montreux Jazz Festival nebo Dour a jejich hudba byla použita v několika filmech a reklamách.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
131415161719
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
18.07. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
08.08. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
29.08. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
22.09. Halina Pawlowská - Manál zralé žen..
Šalina 300x250