Finalista britského X-Factoru Danyl Johnson míří na Melodku

Brno, 1. listopadu 2018 – V Británii má na BBC vlastní show, koncertuje, ale přesto se v posledních měsících až nápadně často ukazuje v Česku. Chystá tu totiž sérii hudebních projektů, na kterých bude spolupracovat s českými hudebníky a zpěváky. A v rámci českého podzimního klubového turné vystoupí tento vynikající britský zpěvák v neděli 11. listopadu v brněnském hudebním klubu Melodka.

dylan finalista superstar

„Moc se těším, protože čeští fanoušci jsou úžasní. Nechají se strhnout, jsou vřelí a je radost pro ně zpívat,“ pochvaluje si Danyl Johnson své české posluchače, a slova chvály má i pro české hudebníky. „Všichni čeští muzikanti, se kterými jsem se doposud potkal, jsou úžasní a drží krok se světovými trendy. Jsem z toho nadšený. Stejně jako třeba z Elis Mraz, se kterou chystáme spolupráci,“ říká Danyl a odmítá prozradit další jména, protože to prý bude součást překvapení, které chystá.

Když se Danyl v roce 2009 dostal až do finále britského X-Factoru, dokonale se mu změnil život. Do té doby učitel základní školy se stal miláčkem publika i poroty, koncertoval před půl milionem diváků v londýnské O2 Aréně, vystupoval v televizních show. A s hudbou nepřestal ani ve chvíli, kdy prvotní zájem trochu opadl. Dál koncertuje, na BBC má vlastní rozhlasovou show a neustále dostává pozvání na vystoupení z celého světa.

Podobně se před třemi lety dostal do Česka, kdy Danyla pozvala producentka Kateřina Dušková na základě doporučení své dcery, která Danyla sleduje na internetu. „O Danylovi jsem slyšela před deseti lety, kdy byl v X-Factoru a patřil mezi mé oblíbence. Takže když za mnou dcera přišla, jestli by nestálo za to uspořádat mu v Česku vystoupení, přišlo mi to jako skvělý nápad,“ vzpomíná Kateřina Dušková.

Danyla pozvání do Česka potěšilo. „Od muzikantů jsem věděl, že Češi jsou na koncertech skvělí, dokážou vytvořit skvělou atmosféru, a to jsem si záhy ověřil.“ Úspěch prvního vystoupení, kterým byla vyprodaná Lucerna ve prospěch nadace Život s demencí, přinesl další nabídky, naposledy právě Danylovo vystoupení na Dance Divas, kde si publikum doslova podmanil.

„Máme s Kateřinou spoustu zajímavých plánů. Čeká mě klubové turné, natáčení videoklipu a mezitím budeme připravovat větší projekt, do kterého budou zapojeni zajímaví čeští hudebníci a zpěváci,“ vyjmenovává Danyl své „české“aktivity. Na otázku, zda neplánuje přestěhovat se do Česka, jen krčí rameny. „Kdo ví. Tuhle možnost rozhodně nezavrhuji.“


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...