Na nádvoří Staré radnice zazní hudba z Afriky i Islandu

Brno, 15. června 2018 – Třetí ročník Jazzového nádvoří zavítá do Brna, kde nabídne unikátní sérii koncertů iniciovanou společně jazzovými katedrami pražské HAMU a brněnské JAMU. Pod vedením předních pedagogů se 21. června v moravské metropoli představí studentské ansámbly obou škol i vlastní dlouhodobě fungující projekty vybraných studentů.

Vrchol obou večerů obstará africké uskupení Ghana Dance Ensemble. V Brně se akce uskuteční na nádvoří Staré radnice, program začíná v 15:00 a končí ve 22:00, vstup je zdarma.

Příchozí se mohou těšit nejen na prezentaci talentovaných studentů. Na pódiu se představí i samotní pedagogové, kteří patří k české jazzové špičce. Kontrabasista a pětinásobný držitel ceny Anděl Jaromír Honzák se představí ve formaci Steve Swallow Ensemble a vzdá tak hold legendárnímu basistovi a skladateli, jehož jméno si vypůjčil i pro název této kapely. Jak zní v jazzových aranžích skladby islandské umělkyně Björk, ukáže kapela vedená multiinstrumentalistou a rovněž držitelem Anděla Jiřím Slavíkem. Díky jeho úsilí, příznivé termínové shodě Jazzového nádvoří s festivalem Tanec Praha, a především nadšeným ohlasům z minulého ročníku bude poslední část večerů patřit společnému ansámblu studentů obou kateder a africkému uskupení Ghana Dance Ensemble.

„Africká kultura má mnoho podob a jen v jediné zemi, jakou je Ghana, existují desítky etnik s tradicí hudby a tance, které neodlučně patří k sobě,“ říká Slavík, který sám tuto zemi navštívil. Hudebníci z Ghana Dance Ensemble se pod jeho vedením už podruhé dají dohromady se studenty jazzu a v rámci workshopu nacvičí energický a nakažlivě pozitivní společný program. Program Jazzového nádvoří nabídne také koncerty studentů, jejichž tvorba už nyní začíná rezonovat naší jazzovou scénou, konkrétně Marka Kotači, Ondřeje Zámečníka a Petera Kormana.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit