Ghost of You pokřtí na Flédě novou desku Black Yoga

Brno, 12. března 2018 - Brněnská psych-popová kapela Ghost of You vydává dlouho očekávané album Black Yoga. Posouvá se na něm dál k elektronickému zvuku, aniž by cokoli ztrácela ze své postrockové syrovosti. V pořadí druhou studiovku velkolepě pokřtí 15. března na Flédě. Součástí koncertu budou i světelné projekce, jimiž ohromila diváky na holandském Eurosonicu a slovenské Pohodě. Jako speciální host vystoupí srbská rocková garážovka Repetitor.

ghost of you Fleda brno 2018

Brněnská kapela Ghost of You není na české alternativní scéně žádným nováčkem. Má za sebou sérii koncertů v Londýně, vystoupení na festivalech Eurosonic, Sziged, Pohoda, Beseda u Bigbítu, Banát, Colours of Ostrava nebo Metronom, kde si své fanoušky rychle získala svou pověstnou energií, postrockovým zvukem, nakažlivým psychedelickým popem a texty s osobní lyrikou. Po úspěšném debutovém albu Glacier and the City (2015) přichází se svou druhou studiovou nahrávkou Black Yoga, kterou pokřtí na Flédě.

„Toto album je v mnohém jiné, ale energie zůstává stejná. Použili jsme jiné nástroje, více experimentovali. Teď jsme dokončili nový koncertní set, kde jsme vedle sebe postavili nové album a část alba prvního. Zjistili jsme, že dohromady to funguje skvěle,“ prozradil bubeník kapely Michal Janík.

Stejně jako první album, kteréGhost of You pevně ukotvilo na domácí alternativní scéně, také nahrávka Black Yoga (2018) vznikala pod zkušeným dohledem producenta Ondřeje Ježka. Tentokrát si k němu kapela místo hotových písniček do studia přinesla spíš jednotlivé motivy a nápady. Kromě dvou skladeb tak deska vznikala až ve studiu. Výsledná zvuková rozmanitost je osobitým prolnutím psychedelického popu, artrocku, elektronických zvuků, místy až epileptických bicích a expresivního zpěvu Tomáše Novohradského.

„Black Yoga pro nás představuje jakousi konfrontaci se svým špatným já. Je to cvičení, z jehož spárů je těžké se dostat. Dobrovolně ničíš sebe sama i své okolí. Každý po svém a každý trochu jinak,“ vysvětlují členové kapely. Komplexní, ledově chladný zvuk, rychle se měnící rytmus, střídání hlasitých až řvavých refrénů s klidnými mezihrami, to jsou noví, ještě syrovější Ghost of You, dnes jedna z nejskloňovanějších alternativních formací na domácí scéně.

Hvězdu večera na pódium uvedou srbští hosté Repetitor, kteří získali pověst téměř nedobytné kapely, když realizaci jejich vystoupení v poslední době kazily nejrůznější nenadálé příhody. Návštěvníci Flédy tak mají tak jedinečnou příležitost naživo vidět jednu z nejúspěšnějších balkánských rockových skupin, která se hlásí k odkazu alternativního garage rocku raných Mudhoney, Sonic Youth, Pixies nebo Black Sabbath.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
101112141516
1718192021
24252627282930
31      
Nejbližší akce
13.10. Agadir uvádí... Moravské souzpěvy..
22.10. ASTROVÍKEND - Dny tajemna a zdraví..