Startuje festival FEST IN, v Barce budete opět „postiženi“ uměním

A proc ne divadlo barkaBrno, 11. října 2017 - Na jevišti je jedno, kdo má jaký hendikep. Stěžejní je, jak moc je postižen uměním. To je hlavní sdělení festivalu integrované tvorby FEST IN, se kterým přichází počtvrté před brněnské publikum jeho pořadatel - Divadlo BARKA, otevřený kulturní prostor Ligy vozíčkářů. Letos láká na dvě premiéry i hostující soubory z Janských Lázní či z Prahy.

V týdnu od 14. do 22. října se na jevišti divadla v budově Husova sboru v Králově Poli vystřídají soubory, které v Barce vystupují pravidelně - Divadlo Járy Pokojského (tělesně postižení činoherci, činohra), Proty boty (tělesně postižení tanečníci), Divadélko Fortel (nevidomí činoherci), Aldente (mentálně postižení činoherci), A proč ne? (tělesně postižení tanečníci) - i hostující soubor z pražského Jedličkova ústavu Ještě chvilku nebo spolek Jindřich z Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázních.

„V programu najde každý to své. Představení pro děti se odehraje v pondělním odpoledni, tančit se bude ve čtvrtek a v sobotu 21. října. Otevírat a uzavírat festival budou dvě výrazné činoherní premiéry osvědčených souborů – série divokých skečů ze života hendikepovaných s kontroverzním názvem Kriplíci v podání Divadla Járy Pokojského a detektivní komedie Madame Colombová zasahuje s fortelem v inscenaci Divadélka Fortel. Netypicky se do programu přidalo i autorské čtení v pátečním bloku souboru Aldente,“ přiblížila dramaturgii festivalu ředitelka Barky Zdeňka Vlachovská.

Tento unikátní integrovaný festival nabízí Brňanům možnost vidět představení, která jsou jinak upozaděná velkými kulturními akcemi. Zároveň výběrem toho nejlepšího z integrované české tvorby zaručuje, že diváci neodejdou s pocitem vykonání dobrého skutku. Převládne u nich totiž radost z kvalitního a opravdu netypického uměleckého zážitku.

Vstupné na všechna představení je dobrovolné, výjimku činí první představení Kriplíci, které je benefiční a podpoří provoz Divadla BARKA, otevřeného kulturního prostoru Ligy vozíčkářů. Na ně stojí vstupenka 100 Kč.


Související články:
Moravská Nová Ves

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  6
  7  8  91011
14151617181920
212223252627
293031   
Nejbližší akce
24.10. Agadir uvádí... Adam Borzič..
28.10. Permon Cup 2019..
18.11. Agadir uvádí... Adam Borzič..
28.11. Milena Fucimanová: Nezabíjejte toh..