V Paláci šlechtičen vystavují fotografie Jindřicha Štreita

Brno, 7. června 2017 - Jméno fotografa Jindřicha Štreita je spojováno především s černobílými snímky zachycujícími banalitu každodenního venkovského života. Aktuální výstava Venuše – fotografie Jindřicha Štreita na snímky nahlíží zorným úhlem vizuální antropologie a představuje je jako dokument životního stylu.

Vystavené snímky jsou přesně určeny časem a místem, jedná se o region Bruntálska, především venkova, v 80. letech minulého století. Život drsného dosídleného kraje měl zásadní vliv na obsah autorových pozdějších snímků. Bezprostředně reagující a nikoliv nezúčastněný pozorovatel dokázal zachytit zdánlivou bezútěšnost všedních i svátečních okamžiků obyvatel „vykořeněného“ kraje.

Ústředním tématem je žena, kterou autor zachycuje v pracovním procesu, ve volném čase a jako aktérku partnerských vztahů. Tomto rozdělení také odpovídá koncepce výstavy. Výstavu je možné zhlédnout do 1. 10. 2017.


Související články:

Komentáře  

 
0 #2 Maria Lorena 2018-02-24 20:52
BRASIL, Código Social. Art. BITTENCOURT, Circe(2005).


Aqui é meu weblog ; Davi Lucca: http://probil.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=pornyouth.com%2Fgroups%2Fas-10-melhores-opcoes-para-voce-comprar-em-2017%2F
Citovat
 
 
0 #1 Ricardo 2018-02-24 16:05
Hello, Neat post. There's a problem together with your
website in internet explorer, might test this?
IE still is the market chief and a big portion of
folks will leave out your magnificent writing due to
this problem.

Feel free to visit my site :: money lender: https://cashmart.com.sg/
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit