Helios
Minerva

Festival Echoes 2016 uzavře na Flédě italský producent Crookers

Brno, 17. října 2016 - Po úspěšné edici Echoes s francouzským Dangerem přichází poslední etapa letošního festivalu. Ve středu 19. listopadu vystoupí electro-houseový producent Francesco „Fra“ Barbaglia s nadžánrovou show propojující taneční styly s hip hopem. S novým materiálem z aktuální desky Sixteen Chapel balancuje na pomezí housu, techna a hip hopu.

Skladby prošpikované syrovými beaty provází na živých vystoupeních extatická atmosféra a výbušná energie řízných tracků. Poslední festivalový večer Echoes 2016 otevře JPJ, kterého vystřídají Disco Moreti & Psj (MUAH).

Když se na přelomu milénia dávala dohromady dvojice Andrea "Bot" Fratangeli a Francesco "Phra" Barbaglia, oba zúčastněné pojila především touha zjišťovat, kam až je možné v elektronické hudbě zajít. Crookers si o pozornost řekli spojováním různých taneční stylů s hip hopem a jinými na rapu založenými žánry. První desku Put Your Hands On Me vydali v roce 2009. V krátkém sledu následovalo album Tons Of Friends (2010) a jeho remixová verze Tons Of Remixes. Deska i její pestrost vychází z množství hostujících interpretů (například Major Lazer, will.i.am, Roísín Murphy, Rye Rye nebo Miike Snow). Poslední řadové album původních Crookers vyšlo pod názvem Dr Gonzo v roce 2011. Přineslo kratší seznam hostů (třeba Hudson Mohawke či Savage Skulls) a minimalističtější zvuk.

Za léta úspěšné existence si italští Crookers získali respekt souputníků EDM scény. Zároveň se dočkali i komerčního uznání, mimo jiné díky řadě neotřelých remixů. Jejich verzi hitu Kida Cudiho Day´n´Night se nevyhnul snad nikdo, kdo v roce 2008 alespoň na chvíli zapnul rádio. „Crookers se nebojí překračovat zavedené žánrové hranice. Po odchodu Andrei Fratangeliho tvoří Francesco Barbaglia sólově pod hlavičkou Crookers a s novým materiálem se vrací ke kořenům původní sestavy. Přesto pouze nerecykluje to, co u publika již dříve fungovalo. Poslední album je důkazem, že chce nadále překvapovat něčím novým,“ přibližuje dramaturgyně klubu Fléda Marie Butula Cichá.

Finálové dějství Echoes 2016 rozezní dvě scény. Večer svým setem otevře člen Deepers JPJ, kterého vystřídá dvojice dýdžejů Disco Moreti & Psj (MUAH) s aktuálním soundem. Druhou scénu obsadí label Heldenkëllerz – DJ Alyaz (BiggBoss, Sapyens, Heldenkëllerz), Chef3000 a BLQ.
 
Festival elektronické hudby ECHOES pravidelně pořádá klub Fléda. Jeho cílem je představovat nejaktuálnější zahraniční projekty, ale i nadějné české talenty elektronické scény. Dramaturgie akce dává mimo jiné prostor audiovizuálním performancím a experimentování s hranicemi analogové a digitální hudby.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Duben 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejbližší akce
06.05. BlueFest Online..
Tiskárna Brno (CCB)