Helios
Minerva

Na jubilejní ročník slavností chleba vyrazte do Slupi

Brno, 4. září 2014 - V sobotu 6. září se v areálu Vodního mlýna ve Slupi koná jubilejní desátý roční Slavností chleba. Návštěvníci se mohou těšit na čerstvý pečený chleba z polní pekárny, výstavu zemědělské techniky, řemeslný jarmark a v neposlední řadě celodenní program v podobě přehlídky folklórních souborů.

Slavnosti chleba patří svým rozsahem k největším tradičním kulturním akcím, kterých je Technické muzeum v Brně spolupořadatelem. Akce se odehrává v bezprostřední blízkosti národní kulturní památky - Vodního mlýna ve Slupi u Znojma, který je jednou ze šesti externích technických památek muzeem spravovaných a sezónně zpřístupněných návštěvnické veřejnosti.

Návštěvníci se mohou těšit nejen na živou prezentaci řemesla mlynářského, ale i řadu dalších tradičních řemesel, jež akce návštěvníkům nabízí formou jarmarku, v kombinaci s dalším vhodným doprovodným programem, zejména přehlídkou folklórních souborů. Zábavní program v podobě her bude připraven také pro dětské návštěvníky. Kromě celodenní nepřetržité prezentace mlýna v provozu jde také o prezentaci historických kolových vozidel MHD ze sbírek TMB prostřednictvím předváděcích jízd, jejichž součástí je možnost prohlídky další naší lokálně přilehlé technické památky, areálu čs. opevnění v Šatově u Znojma.

V letošním roce bude znovu organizována prezentace historie zemědělské techniky. Kromě tradičního experimentálního pečení chleba ve vojenské polní pekárně bude letos nově prezentována replika polní pece v rámci tzv. Vojenského polního tábora 1914, který připomene sté výročí vzniku I. světové války. Pro velký úspěch budou znovu hostovat novoborští skláři, kteří budou na místě opět ručně vyrábět foukané lesní (zelené) sklo.

Akce je spolupořádána obecním úřadem ve Slupi v den místních tradičních hodů.

Zdroj a foto: Technické muzeum v Brně

 


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Duben 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejbližší akce
06.05. BlueFest Online..
Tiskárna Brno (CCB)