Kino ART nabídne živé přenosy baletu z Bolšoj Těatru

Brno, 19. prosince 2013 - Ve Velkém sále Kina Art se bude opět tančit! Pokračují totiž baletní přenosy z proslulého moskevského Bolšoj Těatru a již tuto neděli je na programu pohádková Spící krasavice. Diváci se mohou v prosinci těšit ještě na Spartaka a na exkluzivní silvestrovský galakoncert z Berlína.

balet kino art spici krasavice

22. prosince, 16:45
Spící krasavice
Hudba: P. I. Čajkovskij/Choreografie: M. Petipa, J. Grigorovič

Nechte se okouzlit vánoční pohádkou o Šípkové Růžence, která ožije v baletu Spící krasavice. Jako prince uvidíte Davida Hallberga, prvního Američana, který se prosadil v Bolšoji, a těšit se můžete i na primabalerínu Světlanu Zacharovou v roli princezny. V Čajkovského melodické hudbě ožívají krásné valčíky v klasickém nastudování s úžasnými výkony tanečníků Bolšoje v jednom z technicky nejnáročnějších baletů vůbec. Spící krasavice s typickým rukopisem svého choreografa Mária Petipy, je podívanou pro celou rodinu.

Na místě budou moci diváci ještě na poslední chvíli zakoupit vánoční dárek pro své blízké – dárkové předplatné na 3 přímé přenosy Bolšoj baletu v Kině Art.

29. prosince, 16:45
Spartakus
Hudba: A. Chačaturjan/Choreografie: J. Grigorovič

Emblematický titul Bolšoj baletu a jeho stylu, jehož libreto je volně inspirováno povstáním otroků ve starém Římě. V dramatu plném vznešených idejí boje za svobodu a maskulinního světa bojových a milostných scén vytvořil Grigorovič symbolické taneční obrazy svobody a otroctví. Spartakus je klasickým příběhem muže, který se z otroka stane vůdcem a zemře jako mučedník.

31. prosince, 17:30
Silvestrovský galakoncert Berlínské filharmonie

Přijďte se před večerním silvestrovským nekulturním popíjením v podvečer kulturně posilnit do Kina Art! Na programu bude exkluzivní přímý přenos z galakoncertu Berlínské filharmonie, kterou bude řídit Sir Simon Rattle, jeden z nejrenomovanějších světových dirigentů. Hvězdným sólistou večera bude čínský pianista Lang Lang, jehož brilantní technika, schopnost vybrousit i ten nejmenší detail interpretovaného díla k dokonalosti i jeho neuvěřitelná hráčská bezprostřednost, upřímnost a otevřenost jsou vždy zárukou nezapomenutelného hudebního zážitku.

Program:   

  • J. Brahms: Uherské tance č. 1 g moll a č. 3 F dur
  • S. Prokofjev: Klavírní koncert č. 3
  • P. Hindemith: Symfonický tanec č. 3
  • A. Dvořák: tři Slovanské tance
  • A. Chačaturian: čtyři Tance z baletu Gajané

Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Srpen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejbližší akce
10.09. CZECH FLOYD (Pink Floyd Tribute) v..