Kino Art startuje novou sezónu. Cílem je otevřít se širšímu publiku

Brno, 25. září 2013 – Kino Art připravilo na úvod nové sezóny několik novinek. Dramaturgickým záměrem je otevřít kino dalším divákům. Připraveny jsou tak projekce laděné ryze „artově", ale dojde i na velkorozpočtové filmy známé z běžných kin nebo speciální promítání pro rodiče s dětmi. Kino zároveň spustilo nový web, kde zájemci najdou nejen program, ale také blogy, galerie a trailery k filmům.

art kino scr

Diváci již nyní najdou v programu kina více takzvaných blockbusterů, tedy velkorozpočtových filmů zaměřených na komerční úspěch. Tento dramaturgický posun však bere jednoznačný ohled na renomé režiséra a kritické ohlasy daného snímku. Art v souvislosti s touto změnou navázal spolupráci s Radomírem Kokešem, filmovým kritikem a pedagogem, který se právě oblasti blockbusterů dlouhodobě věnuje a je jejich popularizátorem. Díky digitalizaci kina si navíc mohou diváci tyto velkofilmy užít v prvotřídní kvalitě.

Speciální projekce pro rodiče s dětmi

Nově kino spolupráce s dětským centrem Loučka, které od července sídlí v jeho budově. Pro rodiče a jejich potomky připravilo víkendové projekce s lektorkami a následnými workshopy. Bonusovou službou je i hlídání dětí v průběhu úterních podvečerních představení. Na děti jsou zaměřena i speciální promítání v rámci projektu MIMIkiNo. Konají se každou středu od 16:00 se ztlumeným zvukem a jsou určeny především rodičům s malými dětmi. Během představení je k dispozici přebalovací pult, hračky i oddělená místnost. I nadále budou fungovat také víkendové projekce pro děti (každou sobotu a neděli od 16:00) a v pravidelném úterním čase 15:00 zlevněná představení pro seniory.

O promítaném filmu rozhodnou diváci na webu

Členové filmového klubu se mohou těšit na projekce se speciálním dramaturgickým plánem, výrazně sníženou cenou vstupného a lektorskými úvody. Upřednostňovány jsou filmy na 35mm pásu, přičemž jsou pro zájemce připraveny také exkurze do promítací kabiny. Jako věrnostní bonus je na každý měsíc připravena bonusová projekce Filmového klubu, která je ostatní veřejnosti nepřístupná. Dále se Kino Art zapojilo do celorepublikového projektu Filmjukebox. Diváci tak mohou hlasovat online pro film, který ve vybraný den promítneme, a mají tak jedinečnou možnost ovlivňovat dramaturgii kina.

Říjen bude ve znamení filmových fetivalů

V říjnu Kino Art hostí také čtyři filmové festivaly. Kromě Festivalu argentinského filmu, Das Filmfestu a Femina film festivalu, také mezinárodní festival krátkých filmů Brněnskou šestnáctku, který přinese jak soutěžní snímky z celého světa, tak také unikátní pásmo amatérských animovaných filmů ze 60. let nebo seminář o 16mm filmovém formátu. Čestným hostem Brněnské šestnáctky bude letos režisér a scenárista Marek Najbrt.

V průběhu října bude v kině nainstalováno zařízení pro živé přenosy divadelních představení, baletů, oper a koncertů. Do budoucna se diváci mohou těšit také na více soutěží, speciálních akcí nebo třeba na hudební forbíny.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...