V Křížové chodbě Nové radnice vystavuje třicítka moravských fotografů

Brno, 3. září 2013 - Portrét, krajina, akt, abstrakce i makro. Šedesát rozmanitých velkoformátových fotografií od třiceti autorů ozdobí od pondělí 2. září Křížovou chodbu Nové radnice v Brně. Výstava je oslavou pětadvaceti let fungování Klubu moravských fotografů. Za tuto dobu prošli tímto sdružením desítky umělců, kteří uspořádali přes stovku společných a šedesát autorských výstav zejména na jižní Moravě a na Vysočině.

NOSEK JAKUB 3

Na nejnovější brněnské expozici nebude chybět tvorba osmdesátiletého zakladatele Klubu Bohumila Kociny, i nejmladší členky - devítileté Kláry Pospíšilové. „I to vystihuje podstatu naší snahy. Chceme sdružovat lidi napříč generacemi i zaměřením. Hlavním pojítkem je zájem o fotografii a chuť dělat něco nezištně pro druhé,“ vysvětlil dlouholetý předseda Jiří Sláma starší.

Klub moravských fotografů vznikl v roce 1988. Absolventi Školy výtvarné fotografie se na závěrečném semináři shodli, že vznikla dobrá parta a že by byla škoda, kdyby se dál nescházeli a konfrontovali výsledky své práce.

„Fotografie má mnoho podob. Někdy je utvořena jako prostá písnička, srozumitelná všem, jindy představuje moderní symfonii, málo způsobilou k našemu vnímání. Proto prosím, až budete postupovat kolem panelů, nesuďte jednoznačně podle kritéria líbí - nelíbí. Spíše si v duchu říkejme rozumím - nerozumím, ale snažím se,“ vyzývá Bohumil Kocina.

(red), foto: Jakub Nosek


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události