V Křížové chodbě Nové radnice vystavuje třicítka moravských fotografů

Brno, 3. září 2013 - Portrét, krajina, akt, abstrakce i makro. Šedesát rozmanitých velkoformátových fotografií od třiceti autorů ozdobí od pondělí 2. září Křížovou chodbu Nové radnice v Brně. Výstava je oslavou pětadvaceti let fungování Klubu moravských fotografů. Za tuto dobu prošli tímto sdružením desítky umělců, kteří uspořádali přes stovku společných a šedesát autorských výstav zejména na jižní Moravě a na Vysočině.

NOSEK JAKUB 3

Na nejnovější brněnské expozici nebude chybět tvorba osmdesátiletého zakladatele Klubu Bohumila Kociny, i nejmladší členky - devítileté Kláry Pospíšilové. „I to vystihuje podstatu naší snahy. Chceme sdružovat lidi napříč generacemi i zaměřením. Hlavním pojítkem je zájem o fotografii a chuť dělat něco nezištně pro druhé,“ vysvětlil dlouholetý předseda Jiří Sláma starší.

Klub moravských fotografů vznikl v roce 1988. Absolventi Školy výtvarné fotografie se na závěrečném semináři shodli, že vznikla dobrá parta a že by byla škoda, kdyby se dál nescházeli a konfrontovali výsledky své práce.

„Fotografie má mnoho podob. Někdy je utvořena jako prostá písnička, srozumitelná všem, jindy představuje moderní symfonii, málo způsobilou k našemu vnímání. Proto prosím, až budete postupovat kolem panelů, nesuďte jednoznačně podle kritéria líbí - nelíbí. Spíše si v duchu říkejme rozumím - nerozumím, ale snažím se,“ vyzývá Bohumil Kocina.

(red), foto: Jakub Nosek


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události