Cenu Thálie si odnesl i brněnský herec Petr Gazdík

Herec Petr Gazdík proměnil 20. března na slavnostním večeru v Národním divadle svou nominaci v Cenu Thálie. Herecká asociace mu prestižní divadelní cenu udělila za jeho mimořádný herecký, a především pěvecký výkon v muzikálu Bídníci, kde hraje hlavní roli galejníka Jeana Valjeana. Čtyřiatřicetiletý herec Petr Gazdík je nyní devátým držitelem této prestižní divadelní ceny v Městském divadle Brno.

bid.gif

Erik Pardus obdržel v roce 2008 prestižní Cenu Thálie za mimořádný herecký výkon v dramatu Smrt Pavla I., ve stejném roce byl Cenou Thálie odměněn Petr Štěpán za roli Darryla van Horna v muzikálu Čarodějky z Eastwicku. Radka Coufalová obdržela Cenu Thálie v roce 2007 za ztvárnění Vypravěčky v muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, o rok dříve získal Dušan Vitázek Cenu Thálie za mimořádný herecký výkon v muzikálu Hair, Alena Antalová se stala nositelkou Ceny Thálie za rok 1999 v kategorii Talent roku, stejně jako Markéta Sedláčková v kategorii muzikál za ztvárnění role Lízy Ďulínkové v muzikálu My Fair Lady ze Zelňáku. V roce 1998 obdržela Cenu Thálie Petra Jungmanová za svůj mimořádný výkon v roli Harry v muzikálu Babylon, Zdena Herfortová se stala nositelkou Ceny Thálie v roce 1995 za ztvárnění titulní role v Brucknerově historickém dramatu Alžběta Anglická. Na tuto cenu byla rovněž nominována Jitka Čvančarová – poprvé za ztvárnění role Sandry v muzikálu Svět plný andělů, v roce 2008 pak byla podruhé nominována za muzikál Čarodějky z Eastwicku, kde vytvořila roli Sukie. Zdeněk Junák byl na Cenu Thálie nominován za úžasný herecký výkon v muzikálové baladě Koločava, Martin Havelka za vynikající herecký výkon v komedii Sluha dvou pánů, Rudolf Krátký za mimořádné ztvárnění Wolanda v dramatu Mistr a Markétka, Roman Vojtek za roli Tonyho ve West Side Story, Zdena Herfortová za Gurmyžskou v inscenaci Les a Jan Apolenář za ztvárnění Puka ve Snech svatojánských nocí a o několik let později za roli Fagina v muzikálu Oliver!.

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události