Cenu Thálie si odnesl i brněnský herec Petr Gazdík

Herec Petr Gazdík proměnil 20. března na slavnostním večeru v Národním divadle svou nominaci v Cenu Thálie. Herecká asociace mu prestižní divadelní cenu udělila za jeho mimořádný herecký, a především pěvecký výkon v muzikálu Bídníci, kde hraje hlavní roli galejníka Jeana Valjeana. Čtyřiatřicetiletý herec Petr Gazdík je nyní devátým držitelem této prestižní divadelní ceny v Městském divadle Brno.

bid.gif

Erik Pardus obdržel v roce 2008 prestižní Cenu Thálie za mimořádný herecký výkon v dramatu Smrt Pavla I., ve stejném roce byl Cenou Thálie odměněn Petr Štěpán za roli Darryla van Horna v muzikálu Čarodějky z Eastwicku. Radka Coufalová obdržela Cenu Thálie v roce 2007 za ztvárnění Vypravěčky v muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, o rok dříve získal Dušan Vitázek Cenu Thálie za mimořádný herecký výkon v muzikálu Hair, Alena Antalová se stala nositelkou Ceny Thálie za rok 1999 v kategorii Talent roku, stejně jako Markéta Sedláčková v kategorii muzikál za ztvárnění role Lízy Ďulínkové v muzikálu My Fair Lady ze Zelňáku. V roce 1998 obdržela Cenu Thálie Petra Jungmanová za svůj mimořádný výkon v roli Harry v muzikálu Babylon, Zdena Herfortová se stala nositelkou Ceny Thálie v roce 1995 za ztvárnění titulní role v Brucknerově historickém dramatu Alžběta Anglická. Na tuto cenu byla rovněž nominována Jitka Čvančarová – poprvé za ztvárnění role Sandry v muzikálu Svět plný andělů, v roce 2008 pak byla podruhé nominována za muzikál Čarodějky z Eastwicku, kde vytvořila roli Sukie. Zdeněk Junák byl na Cenu Thálie nominován za úžasný herecký výkon v muzikálové baladě Koločava, Martin Havelka za vynikající herecký výkon v komedii Sluha dvou pánů, Rudolf Krátký za mimořádné ztvárnění Wolanda v dramatu Mistr a Markétka, Roman Vojtek za roli Tonyho ve West Side Story, Zdena Herfortová za Gurmyžskou v inscenaci Les a Jan Apolenář za ztvárnění Puka ve Snech svatojánských nocí a o několik let později za roli Fagina v muzikálu Oliver!.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...