Zámek Slavkov zahajuje sezonu

Brány barokního zámku ve Slavkově u Brna se otevřou široké veřejnosti. Ve čtvrtek 25. března ve 13.30 hod. bude slavnostně zahájena sezona zámku Slavkov – Austerlitz a města Slavkov u Brna, a to jako jednoho z prvních zámků v České republice. Zámek Slavkov – Austerlitz připravil jako každý rok velké množství zajímavých kulturních a společenských akcí. Mezi úplné novinky patří celodenní zážitkový program Po stopách napoleonských válek na Moravě. Jde o unikátní poznávací okruh historických míst slavné bitvy Tří císařů, který nabízí návštěvníkům možnost prožít výjimečný den ve stopách bitevní vřavy, prohlédnout si místa historických událostí, seznámit se s jejich historií, slyšet na vlastní uši výstřely z dobových palných zbraní či kanonu a představit si, jak bojovali vojáci francouzské, ruské a rakouské armády. Další aktivita, do které se zámek zapojil a která bude veřejnosti představena, má název Slavkovským bojištěm na koňském hřbetě.

slav_1.jpg

Na čtvrtek 1. dubna jsou připraveny vernisáže hned dvou výstav. První, s velikonoční tematikou, je nazvaná Už je tu jaro. Jde o kolekci kraslic zapůjčených od sběratelů z Mohelnicka, Přerovska, Olomoucka a Valašskomeziříčska, kterou doplní velikonoční dekorace Ilony Zykové. Výstava bude umístěna v historických saloncích a můžete ji navštívit do 11. dubna souběžně s provozem zámku. Doprovodným programem bude ve čtvrtek 1. dubna od 15 do 17.30 hod. prodejní velikonoční výstava Pavly Tauberové a Marcely Drápalové s ukázkou zdobení kraslic.
Druhá výstava pod názvem Sightseeing je dílem akademické malířky Marisy Ivany Fila z Heidelbergu, absolventky Sárské vysoké školy výtvarného umění. Autorka představí různé styly své tvorby – malbu, kresbu, textilní koláže. Vernisáž se koná ve čtvrtek 1. dubna od 17 hodin. Výstava bude přístupná do 31. května v OK galerii (první patro zámku), otevřena bude také souběžně s provozem zámku.

www.zamek-slavkov.cz

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události