Midi Lidi zakončí své celoroční turné koncertem na Flédě

Brno, 5. prosince 2012 – Po vydání alba Kindigo! se Midi Lidi v roce 2012 vydali na celoroční turné rozpínající se přes Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Své putování završí kapela 12. prosince v brněnském klubu Fléda.

midi_lidi_holcmanova

Ke svému brněnskému koncertu si Midi Lidi přizvali hned několik hostů. Prvním z nich je electropopové trio Purist z Bratislavy. Během léta vyšlo jejich debutové EP, které je oceňováno jako inteligentní, zvukově brilantní a přitažlivě mrazivé. Program koncertu doplní disko punkeři I Love 69 Popgeju z Valašského Meziříčí a dívčí djské duo Kontaktní kočky z Brna.

Elektropopová skupina Midi Lidi vydala své debutové album Čekání na robota v roce 2007. Album se líbilo nejen u nás, ale i na Slovensku, a kapela se díky ní objevila v nominacích v hudebních cen Anděl.

Po dvou letech od své první desky potěšili Midi Lidi své fanoušky rovnou dvěma počiny. Prvním bylo nové album Hastrmans, Tatrmans & Bubáks (opět nominováné na cenu Anděl), druhým byl soundtrack k filmu Protektor, který jim zcela zaslouženě přinesl filmovou cenu Český Lev. V průběhu roku 2010 kapela dále potvrdila svoji pověst nadaných a všestranných hudebníků prací nejen na další filmové hudbě (Český mír, HeartBeat 3D), ale i na hudbě divadelní, kde složila hudební doprovod k představení Ubu se baví Divadla na Zábradlí.

Minulý rok přibrali Midi Lidi nové členy a přichystali vydání v pořadí již čtvrté desky s enigmatickým názvem Operace „Kindigo!". Velmi přívětivé přijetí nové desky vedlo k naplánování grandiózního Kindigo! turné pro rok 2012. Kromě turné stihli letos Midi Lidi složit hudbu ke komedii Polski film. Od ledna by měli začít pracovat na nové desce.

Vstupenky jsou k dostání za 180,- v předprodeji a 220,- na místě.

Zdroj: Fléda, redakčně upraveno, foto: Midi Lidi, Hana Holcmanová, archiv kapely


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události