Midi Lidi zakončí své celoroční turné koncertem na Flédě

Brno, 5. prosince 2012 – Po vydání alba Kindigo! se Midi Lidi v roce 2012 vydali na celoroční turné rozpínající se přes Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Své putování završí kapela 12. prosince v brněnském klubu Fléda.

midi_lidi_holcmanova

Ke svému brněnskému koncertu si Midi Lidi přizvali hned několik hostů. Prvním z nich je electropopové trio Purist z Bratislavy. Během léta vyšlo jejich debutové EP, které je oceňováno jako inteligentní, zvukově brilantní a přitažlivě mrazivé. Program koncertu doplní disko punkeři I Love 69 Popgeju z Valašského Meziříčí a dívčí djské duo Kontaktní kočky z Brna.

Elektropopová skupina Midi Lidi vydala své debutové album Čekání na robota v roce 2007. Album se líbilo nejen u nás, ale i na Slovensku, a kapela se díky ní objevila v nominacích v hudebních cen Anděl.

Po dvou letech od své první desky potěšili Midi Lidi své fanoušky rovnou dvěma počiny. Prvním bylo nové album Hastrmans, Tatrmans & Bubáks (opět nominováné na cenu Anděl), druhým byl soundtrack k filmu Protektor, který jim zcela zaslouženě přinesl filmovou cenu Český Lev. V průběhu roku 2010 kapela dále potvrdila svoji pověst nadaných a všestranných hudebníků prací nejen na další filmové hudbě (Český mír, HeartBeat 3D), ale i na hudbě divadelní, kde složila hudební doprovod k představení Ubu se baví Divadla na Zábradlí.

Minulý rok přibrali Midi Lidi nové členy a přichystali vydání v pořadí již čtvrté desky s enigmatickým názvem Operace „Kindigo!". Velmi přívětivé přijetí nové desky vedlo k naplánování grandiózního Kindigo! turné pro rok 2012. Kromě turné stihli letos Midi Lidi složit hudbu ke komedii Polski film. Od ledna by měli začít pracovat na nové desce.

Vstupenky jsou k dostání za 180,- v předprodeji a 220,- na místě.

Zdroj: Fléda, redakčně upraveno, foto: Midi Lidi, Hana Holcmanová, archiv kapely


Související články: