Laďa Kerndl vystoupí v Galerii Žlutý kopec

Brno, 26. listopadu 2012 – Jazzový zpěvák Laďa Kerndl zavítá ve středu 28. listopadu se svou kapelou Jazz Friends do Galerie Žlutý kopec. Koncertem zde od 15.30 zpříjemní nastávající vánoční období pacientům Masarykova onkologického ústavu a jejich přátelům. Kerndl, který za svou hudební kariéru vydal už 15 alb, se do ústavu v tomto období pravidelně vrací. Na koncert jsou všichni srdeční zváni.

lada_kerndl

Důležitou aktivitou Ladi Kerndla je jeho „Spolek nepřátel smutku a přátel jazzu". Tento spolek založil v roce 1930 jeho otec Václav a Láďa spolek po 68 letech obnovil. „Každý rok, i když má před Vánocemi hodně nabitý program, si vždy termín pro koncert v ústavu najde. A pacienti jsou mu za tuto vstřícnost nesmírně vděční. Jeho vystoupení patří vždy k těm nejlepším, které organizujeme," uvedla tisková mluvčí Masarykova onkologického ústavu Zuzana Joukalová.

V ústavu vystupuje Laďa Kerndl bez nároku na honorář. „Před 10 lety, kdy přišel zazpívat do galerie poprvé, prohlásil: ‚Dokud budu žít, tak sem budu chodit pacientům zpívat'. A tohle skutečně dodržuje," vzpomíná na vznik koncertních návštěv Joukalová.

(red)


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně