Britský kytarista Justin Lavash uvede v Café Práh své nové album

Brno, 23. října 2012 - V úterý 6. listopadu vystoupí v bezbariérovém Café Práh v areálu Vaňkovky britský kytarista, zpěvák a skladatel Justin Lavash. Přestože žije již několik let v Praze, kde je také na místní klubové scéně dobře znám, v Brně se zatím objevuje vzácně.

JustinLavash

Koncert se uskuteční v rámci celovečerního programu Open Mic NA PRAHU #11, který začíná v 19 hodin. O výši vstupného rozhoduje každý divák dle vlastního uvážení a možností.  

„Čtvrt století kariéry slaví Justin stylově. Letos v květnu vydal výbornou desku 25 years. Nic lepšího nemůže muzikant jako on udělat,“ tvrdí organizátor Jan Řepka, který s Lavashem již dlouho spolupracuje. „Na našich akcích v Praze je pravidelným a oblíbeným hostem, bylo proto jen otázkou času, kdy se nám ho podaří přivézt také do Brna.“   

Hudební cyklus Open Mic právě v listopadu slaví první výročí existence. Během deseti uplynulých večerů se na něm představilo takřka 100 různých interpretů a další se stále hlásí.

„Na minulém večeru jsme napočítali neuvěřitelných 102 diváků,“ líčí Ondřej Machát, který Open Mic koordinuje. „To je po necelém roce působení fantastická návštěva. Co víc, zdá se, že zájem o akci není přímo závislý na popularitě našich hlavních hostů. To nám dovoluje uvádět skutečně zajímavé muzikanty, kterým nechybí nic jiného, než právě větší renomé,“ dodává Machát.

Mezi dalšími účastníky se v listopadu objeví např. Hope Astronaut, instrumentalista Brdă, debutující akordeonistka Klára Šmahelová a trio 000. Největším tahákem je ale bezesporu Justin Lavash.

„Jeho vystoupení potěší každého, kdo má rád opravdu dobrou živou hudbu bez přívlastků. V Justinových písních uslyší člověk jazz, blues, folk, šanson, ale i soul nebo gospel. Přitom ale neztrácí svůj vlastní zvuk a charisma,“ zve Ondřej Machát. Koncert se koná za podpory Nadace Život umělce.

Justin je rozený Londýňan. Už v deseti letech měl v ruce kytaru a začal hrát v prvních kapelách. V roce 1991 se na čas usadil v severní Francii, hrál v tamějších barech a učil se písně Marcela Dadiho, Serge Gainsbourga a Georgese Brassense. Po půl roce se vrátil do Liverpoolu, kde spolu s dalšími jazzovými muzikanty založil Moonbelly Quartet, s nímž několik let hojně koncertoval. Pak vyplul: v roce 1996 hrál snobům na zábavní lodi MS Westerdam. V následujících pěti letech účinkoval jako kabaretní hráč v nejrůznějších programech ve Francii, v Anglii i ve Spojených státech. Kromě toho pracoval jako studiový hudebník a překladatel. V roce 2000 opustil kabaretní jeviště a začal se soustředit na hudbu, která ho baví. Vrátil se k sólovému vystupování a ke své vlastní tvorbě.

Od roku 2004 žije Justin v Praze, kde pravidelně hraje (Jazz Dock, Globe, Rock Café ad.) a odkud vyjíždí na koncerty do západní Evropy. V současné době vystupuje nejčastěji se zpěvačkou Monikou Načeva, s Lenkou Dusilovou a především sám. Tak ho také uslyšíme v Café Práh 6. listopadu 2012.

(red), foto: Zdeněk Janeček


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...