Proslulý kytarista Lubomír Brabec zahraje v Brně

Brno, 17. září 2012 - Proslulý kytarista Lubomír Brabec se ve čtvrtek 11. října představí v brněnském Sále Břetislava Bakaly na Žerotínově náměstí. V rámci svého podzimního turné Raymond Weil 2012 Tour zde sólově zahraje mimo jiné díla barokního hudebníka Leopolda Silvia Weisse, španělského skladatele z období hudebního romantismu Fernanda Sora či skladby výrazné osobnosti moderní kytarové historie Francisca Tárregy.

lubomir_brabec_jpg

Kytarista Lubomír Brabec patří bezesporu k nejvýznamnějším interpretům české současnosti. Už po desetiletí se svojí klasickou kytarou dobývá úspěchy na nejvýznamnějších pódiích doma i ve světě. Odborné kritiky jej považují za hudebníka vybraného vkusu, tónu a techniky a řadí jej k nejbrilantnějším kytaristům světa. Svými strhujícími výkony a přirozenou virtuozitou si získává obdiv koncertní veřejnosti. Za dobu svého působení upravil pro kytaru stovky děl jiných autorů. Brabcovy mistrovské aranžmá tak rozšířily možnosti kytary jak v oblasti sólového, tak doprovodného či komorního nástroje.

Pozornost často upoutávají i jeho nekonvenční cestovatelské a sportovní aktivity. Za zmínku stojí skutečnost, že jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu v Antarktidě.

Vstupenky zle zakoupit za 300 Kč a 220 Kč v předprodeji Turistického informačního centra města Brna na Běhounské 17 nebo půl hodiny před začátkem přímo na místě. Svoji vstupenku si můžete také dopředu rezervovat a následně vyzvednout v předprodeji.

(red), foto: Lubomír Brabec, archiv TICmB


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...