Folkrocková legenda Folk Team zahraje na Radnické

Brno, 8. srpna 2012 - Legendární brněnská folkrocková skupina Folk Team zahraje v pátek 10. srpna ve dvorním traktu na Radnické ulici. Fanoušci se mohou vedle klasického repertoáru těšit také na písně z nového alba Nebudu, které od předchozí vydané desky dělí dvanáct let. Koncert začíná v 19.30 hodin.

folk_team_tic

POZOR: Brněnský koncert skupiny Folk Team naplánovaný na pátek 10. srpna na Radnické 4 je z důvodu nemoci člena skupiny ZRUŠEN. Skupina se omlouvá všem svým příznivcům těší se v brzku na viděnou.

Skupina Folk Team vznikla na přelomu let 1973 a 1974. Prošla jí řada muzikantů, dlouholetými oporami sestavy jsou houslista Pavel Kopřiva a zpívající kytaristé Roman Venclovský a Ivan Huvar.

Inspirována veličinami Crosby, Stills, Nash & Young či Bob Dylan začala skupina reprezentovat intelektuální větev českého folku s nezaměnitelným hudebním rukopisem a expresivním vokálem Romana Venclovského. Vedle vlastních textů v jejím repertoáru najdeme také poezii, například básně Josefa Kainara a Jiřího Ortena.

Žánrově je skupina zařazována k folkrocku či softrocku, některé rané skladby jsou laděny bigbítově. Členové Folk Teamu však nikdy nepřemýšleli o svém stylovém zařazení a hráli spíše to, co sami cítili. K elektrifikaci nástrojů přikročili z čistě praktického hlediska, než z touhy po experimentu a zvukový obraz skupiny zůstal i nadále především akustický.

Na pátečním koncertě měly zaznít písně z aktuálního alba s názvem Nebudu, na které čekali fanoušci dlouhých dvanáct let. Album vychází u vydavatelství Indies Happy Trails. Podobně jako předchozí CD Velký prachy obsahuje i novinka jízlivé i lyrické texty Ivana Huvara. O hudbu se Huvar téměř rovným dílem dělí s Romanem Venclovským.

 

foto: Folk Team, archiv pořadatelů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...