Folkrocková legenda Folk Team zahraje na Radnické

Brno, 8. srpna 2012 - Legendární brněnská folkrocková skupina Folk Team zahraje v pátek 10. srpna ve dvorním traktu na Radnické ulici. Fanoušci se mohou vedle klasického repertoáru těšit také na písně z nového alba Nebudu, které od předchozí vydané desky dělí dvanáct let. Koncert začíná v 19.30 hodin.

folk_team_tic

POZOR: Brněnský koncert skupiny Folk Team naplánovaný na pátek 10. srpna na Radnické 4 je z důvodu nemoci člena skupiny ZRUŠEN. Skupina se omlouvá všem svým příznivcům těší se v brzku na viděnou.

Skupina Folk Team vznikla na přelomu let 1973 a 1974. Prošla jí řada muzikantů, dlouholetými oporami sestavy jsou houslista Pavel Kopřiva a zpívající kytaristé Roman Venclovský a Ivan Huvar.

Inspirována veličinami Crosby, Stills, Nash & Young či Bob Dylan začala skupina reprezentovat intelektuální větev českého folku s nezaměnitelným hudebním rukopisem a expresivním vokálem Romana Venclovského. Vedle vlastních textů v jejím repertoáru najdeme také poezii, například básně Josefa Kainara a Jiřího Ortena.

Žánrově je skupina zařazována k folkrocku či softrocku, některé rané skladby jsou laděny bigbítově. Členové Folk Teamu však nikdy nepřemýšleli o svém stylovém zařazení a hráli spíše to, co sami cítili. K elektrifikaci nástrojů přikročili z čistě praktického hlediska, než z touhy po experimentu a zvukový obraz skupiny zůstal i nadále především akustický.

Na pátečním koncertě měly zaznít písně z aktuálního alba s názvem Nebudu, na které čekali fanoušci dlouhých dvanáct let. Album vychází u vydavatelství Indies Happy Trails. Podobně jako předchozí CD Velký prachy obsahuje i novinka jízlivé i lyrické texty Ivana Huvara. O hudbu se Huvar téměř rovným dílem dělí s Romanem Venclovským.

 

foto: Folk Team, archiv pořadatelů


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události