Blackmore's Night vystoupí na zámku ve Slavkově

Slavkov, 26. července 2012 – Světově uznávaný rockový kytarista Ritchie Blackmore, bývalý člen skupin Deep Purple a Rainbow a autor pravděpodobně nejcitovanějšího kytarového riffu Smoke on the Water, se 29. července představí se svojí současnou skupinou Blackmore's Night na zámku ve Slavkově u Brna. Koncert kapely, v jejíž hudbě se mísí moderní kytarový zvuk se středověkými a renesančními vlivy, začne ve 20.00.

blacknight

Koncert je součástí evropského turné Blackmore's Night. Ve Slavkově se role předskokanů ujme plzeňská skupina Ventus, kterou tvoří Jan Venas a jeho hosté.

V čele Blackmore's Night stojí vedle legendárního britského kytaristy již 15 let držitelka několika hudebních ocenění, Američanka Candice Night. Zbytek skupiny tvoří sestava pěti vynikajících hudebníků z různých konců světa (USA, Skotsko, Anglie). Ritchie na koncertech brilantně hraje na akustické kytary, mandolíny, mandoly i na elektrické kytary a melodiím postaveným na renesančních či středověkých základech dodává zcela nové dimenze. Podmanivé vokály Candice Night zprostředkovávají její pohádkové, mýtické texty a přenášejí nás ze starého světa Evropy až do současnosti. Candice navíc hraje hned na několik středověkých nástrojů: na šalmaj, kornamusu či niněru.

Skupina Blackmore's Night získala mnoho zlatých desek (téměř každá jejich deska dosáhla zatím „zlatého"statusu) a proslavila se po celém světě. Jejich prvním společným albem, které bylo především v Evropě velmi úspěšné, bylo Shadow of the Moon (1977). Nedávno bylo jejich zatím poslední album Autumn Sky oceněno serverem zonemusicreporter.com jako Nejlepší vokální album roku. Ačkoli v médiích je někdy skupina označována za folk-rockovou, jedná se o plně elektrifikovanou sedmičlennou kapelu s velmi plným zvukem, kterému dominuje nezaměnitelný feeling Ritchie Blackmora, a to bez ohledu na to, jestli hraje na elektrickou kytaru nebo na jeden z mnoha unikátních středověkých akustických nástrojů.

foto: Blackmore's Night, archiv pořadatelů


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události