Blackmore's Night vystoupí na zámku ve Slavkově

Slavkov, 26. července 2012 – Světově uznávaný rockový kytarista Ritchie Blackmore, bývalý člen skupin Deep Purple a Rainbow a autor pravděpodobně nejcitovanějšího kytarového riffu Smoke on the Water, se 29. července představí se svojí současnou skupinou Blackmore's Night na zámku ve Slavkově u Brna. Koncert kapely, v jejíž hudbě se mísí moderní kytarový zvuk se středověkými a renesančními vlivy, začne ve 20.00.

blacknight

Koncert je součástí evropského turné Blackmore's Night. Ve Slavkově se role předskokanů ujme plzeňská skupina Ventus, kterou tvoří Jan Venas a jeho hosté.

V čele Blackmore's Night stojí vedle legendárního britského kytaristy již 15 let držitelka několika hudebních ocenění, Američanka Candice Night. Zbytek skupiny tvoří sestava pěti vynikajících hudebníků z různých konců světa (USA, Skotsko, Anglie). Ritchie na koncertech brilantně hraje na akustické kytary, mandolíny, mandoly i na elektrické kytary a melodiím postaveným na renesančních či středověkých základech dodává zcela nové dimenze. Podmanivé vokály Candice Night zprostředkovávají její pohádkové, mýtické texty a přenášejí nás ze starého světa Evropy až do současnosti. Candice navíc hraje hned na několik středověkých nástrojů: na šalmaj, kornamusu či niněru.

Skupina Blackmore's Night získala mnoho zlatých desek (téměř každá jejich deska dosáhla zatím „zlatého"statusu) a proslavila se po celém světě. Jejich prvním společným albem, které bylo především v Evropě velmi úspěšné, bylo Shadow of the Moon (1977). Nedávno bylo jejich zatím poslední album Autumn Sky oceněno serverem zonemusicreporter.com jako Nejlepší vokální album roku. Ačkoli v médiích je někdy skupina označována za folk-rockovou, jedná se o plně elektrifikovanou sedmičlennou kapelu s velmi plným zvukem, kterému dominuje nezaměnitelný feeling Ritchie Blackmora, a to bez ohledu na to, jestli hraje na elektrickou kytaru nebo na jeden z mnoha unikátních středověkých akustických nástrojů.

foto: Blackmore's Night, archiv pořadatelů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...